Yükleniyor...

Digital Age Tech Summit 6 Haziran’da İstanbul’da

6 Haziran'da Garanti BBVA ana sponsorluğunda gerçekleşecek olan Digital Age Tech Summit'in etkinlik programı açıklandı.

digital age tech summit

6 Haziran’da Garanti BBVA ana sponsorluğunda gerçekleşecek olan Digital Age Tech Summit’in etkinlik programı açıklandı.

Garanti BBVA‘nın ana sponsor olduğu Digital Age Tech Summit, programını açıkladı. 6 Haziran 2023 tarihinde Raffles İstanbul‘da yeniden yüz yüze bir araya gelecek programa ait detaylar belirlendi.

Dijitalin zirvesi; markaların, start-up’ların ve girişimcilerin son gelişmelerine dair konuların işleneceği programda, dijital odaklı gündeme uzman isimler katkı sağlayacak. Digital Age Tech Summit‘te 16’ıncı kez teknolojinin trendlerini ele alıyor.

Digital Age Tech Summit Geliyor!

Digital Age Tech Summit, Türkiye’de öne çıkan teknoloji yazarlarından Mehmet Serdar Kuzuloğlu‘nun sunumuyla gerçekleştirilecek. Garanti BBVA ana sponsorluğunda düzenlenen etkinlik, 6 Haziran‘da Raffles İstanbul‘a geliyor. Yüz yüze düzenlenecek Digital Age Tech Summit, dijital dünyayı ve yapay zekayı merkezine alacak.

Bu etkinlikte, üretimden iletişime ve inovatif girişimlerden yeni icatlara kadar birçok konu işlenecek. Digital Age Tech Summit, ezber bozan teknolojik uygulamaları gündeme taşıyacak.

İcatların Geleceği, Kripto Ekonomi ve Finansal Sağlığın Dönüm Noktaları

Digital Age Tech Summit, güne yaratıcılık ve yapay zeka arasındaki ilişkiyi hedefine alarak başlayacak. Burada, yapay zeka temelli metinleri romanlarında kullanan Chen Quifan sunum gerçekleştirecek. Ayrıca, konu yapay zekayken, Oculus VR kurucu ortağı Jack McCauley de icatların geleceğine perde aralayacak.

Yapay zekanın derinlerine inecek olan Digital Age Tech Summit‘te, finansal sağlığa dair güncel trendler ve uygulamalar da ele alınacak. Bu önemli konuya, Mehmet Serdar Kuzuloğlu moderatörlüğünde, Garanti BBVA‘nın Müşteri Çözümleri ve Dijital Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Işıl Akdemir Evlioğlu katılımcı olarak dahil olacak.

Yapay Zekâ-Moda İlişkisi, Tasarımda Sürdürülebilirlik, Üretimde İnovasyon

Moda ekosistemindeki yapay zekâ temelli dönüşüm ve üretim modellerinin değişimi de dijitalin zirvesinde tüm hatlarıyla tartışılacak. Yazılım teknolojilerinin yanı sıra malzeme dönüşümünü ise, Digital Age Tech Summit‘te icat ettiği “spray-on” kumaşla dikkatleri üzerine çeken moda tasarımcısı ve girişimci Manel Torres de yer alacak.

Ayrıca, L’Oréal Luxe Türkiye’nin Genel Müdürü Ufuk Batur da tekno-güzellik endüstrisinin ar-ge ve inovasyon gündemini ele alacak. Batur, bu alana ait uygulamaların başarılı olmasındaki teknolojik alt yapıya dair bilgileri aktaracak.

Yeni Dünya, Yeni Ağ ve Tarafsız Bir Yapay Zekâ

Bilgisayarların mevcut kapasitesine odaklanan ve bilgisayarların henüz yapamadıklarını araştıran bilgisayar bilimcisi Cem Say, Digital Age Tech Summit‘te katılımcıları selamlayacak.

Katılımcılar; yapay zekânın toplum, tüketim ve iş verimliliği konusundaki detaylarını Gülser Corat‘ın ağzından dinleme fırsatı bulacak.

Yapay zekâ temelli tasarım ve hizmetlerin ilk örneklerinin karşımıza neden cinsiyet eşitsizliğini işaret eden bir biçimde çıktığını, Unesco’da 16 yıl boyunca direktörlük yapmış olan Gülser Corat gündeme taşıyacak.

2023’ün Makro Teknolojik Trendleri ve Yanlış Yapma Sanatı

Somut problemlerin çözümü için, geçmiş felsefeyle geleceğin teknolojisine yaklaşılması gerektiğini düşünen Anders Indset, dijital yarınların sosyo-kültürel tarafını Digital Age Tech Summit‘te katılımcılara aktaracak.

Ayrıca, zamanda tüketimden iletişime, oyun endüstrisinden sanata kadar günleri çeşitlendiren teknolojileri, analist Benedict Evans irdeleyecek.

Digital Age Tech Summit’e katılmak ve etkinlik hakkında detaylı bilgi almak için; digitalagesummit.com

Digital Age Tech Summit Hakkında

2007 yılından beri düzenlenen Digital Age Tech Summit; teknoloji, dijital kültür ve iş dünyasını konu alan bir etkinliktir. Başlangıçta sadece dijital pazarlama ile ilgili konuların tartışıldığı etkinlik bugün; dijital devrimden akıllı şehirlere, marka güvenliği, yapay zekâ, girişimcilik, dijital pazarlar, sosyal medyadan hayatımızı kolaylaştıran yeni teknolojilere kadar dijital dünyada yaşanan gelişmeleri ilk ağızlardan öğrenme imkânı sağlıyor. Etkinlik Türkiye’de dijital dünyanın prestijli konferanslarından biri olarak kabul görüyor ve 15 senedir alanında uzman ve ünlü birçok yabancı ve yerli konuşmacıya ev sahipliği yapıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner