Yükleniyor...

Dijital Varlık Yöneticisi Grayscale 690 Milyon Dolarlık Bitcoin Alımı Gerçekleştirdi

Grayscale'den alınan verilere göre, ünlü yatırım firması Nisan ayından bu yana en az 690 milyon dolar değerinde Bitcoin (BTC) satın aldı.

Dijital Varlik Yoneticisi Grayscale 690 Milyon Dolarlik Bitcoin Alimi Gerceklestirdi

Grayscale’den alınan verilere göre, ünlü yatırım firması Nisan ayından bu yana en az 690 milyon dolar değerinde Bitcoin (BTC) satın aldı.

Bir Reddit kullanıcısı tarafından paylaşılan tablo ile de Grayscale’nin paylaşmış olduğu veriler birbirleri ile eşleşiyor. Tablodan da görebileceğimiz gibi son 100 gün içerisinde Grayscale 78.354 BTC satın alımı gerçekleştirmiş.

Tabloyu detaylı olarak incelediğimizde, özellikle Nisan ayından sonra Grayscale’nin almış olduğu BTC sayısında ciddi bir artış söz konusu.

Kurumlar ve özellikle ABD’deki büyük yatırımcılar, genellikle Bitcoin alımları yaparken bu tür işlemleri Grayscale üzerinden gerçekleştiriyorlar. Grayscale, yatırımcılarına varlıklarını saklama ve güvenli yatırım yapmaları için gerekli desteği sunuyor.

Grayscale’in Bitcoin alım hızında yaşanan artışın, 12 Mart tarihinde yaşanan ve piyasalara “Kara Perşembe” olarak geçen tarihi çöküşün ardından ivme kazandığını görebiliyoruz. Beş ay önce, bir milyar dolarlık vadeli işlem sözleşmeleri tasfiye edildikten sonra, BTC 3.600 dolar seviyesine kadar düşmüştü.

Elde edilen verilere göre, yatırımcıların 12 Mart tarihinden beri, agresif bir şekilde Bitcoin aldığını söyleyebiliriz. Grayscale’in son 100 gün boyunca her gün satın aldığı yaklaşık 800 BTC, yeni basılan tüm Bitcoin arzının yaklaşık %85’ine karşılık geliyor. Grayscale’i tercih eden kullanıcılar özel anahtarlar ya da alım satım aşamaları ile uğraşmıyor ve kendi yerlerine uğraşması için Grayscale’i yetkilendiriyor.

Küresel ekonomideki belirsizliğe rağmen, artan kurumsal yatırımcı sayısı, Bitcoin’in enflasyona karşı potansiyel bir varlık olarak görüldüğünün bir kanıtı denilebilir. Özellikle ABD’de artan kurumsal Bitcoin yatırımcı sayısı, Bitcoin’in geleceği açısından oldukça önem taşıyor. Kurumsal yatırımcı sayısında yaşanan artış bu şekilde devam ederse, lider kripto para tekrardan tüm zamanlarının en yüksek seviyesine ulaşabilir.

Bitcoin (BTC) yazım itibari ile 11.524 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner