Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: 29 Ağustos 2020

Kripto para piyasasında fiyatlarda ufak artışlar yaşanmaya başlandı.

bitcoin fiyat analizi btc 29 agustos 2020

Kripto para piyasasında fiyatlarda ufak artışlar yaşanmaya başlandı. Bitcoin (BTC) grafiğinde, şu anda yavaş da olsa bir artış görüyoruz. Analistler, düşüş yaşansa dahi 10 bin 500 dolarlık destek kırılmadığı sürece, güçlü bir düşüş hakkında konuşmak için erken olacağını dile getiriyor.

FXStreet’te analist Rajarshi Mitra’ya göre BTC / USD ayıları bugün erken saatlerde piyasanın başına geçti. BTC / USD şu anda ağır direnç ve destek seviyeleri arasında sıkışmış durumda.

BTC / USD, fiyat kendini 11 bin500 dolar işaretinin üzerinde konsolide ettiği için piyasanın kontrolünü ele geçirdi. Yazının yazıldığı sırada BTC fiyatı 11 bin 558 dolardan işlem görüyordu. Analiste göre kripto para birimi güçlü direnç ve destek seviyeleri arasında sıkışmış durumda. Artan yönde, bir günlük Fibonacci %23,6 geri çekilme seviyesine, bir haftalık Fibonacci %61,8 geri çekilme seviyesine ve bir günlük Önceki Yüksek seviyesine sahip 11 bin 530 ila 11 bin 700 dolar arasında güçlü bir direnç yığınına sahibiz. Aşağı yönde, 11 bin 400-  11 bin 515 dolarlık destek yığını var.

Ayılar mı Boğalar mı Kazanacak?

Bir başka analist Dalmas Ngetich’e göre Bitcoin fiyatı yaklaşık 11 bin 300 dolara düştükten sonra geri dönüyor. Yine de, analiste göre kripto para birimi USD’yi takip ediyor ve geçen hafta yüzde üç oranında düşüş yaşadı. Analiste göre teknik olarak kısa vadede ayılar kontrol altında.

Analist Denys Serhiichuk’un geçtiğimiz gün yaptığı analizde, 11 bin 110 doların altındaki tekliflerin konsolidasyonu ile destek alanını aşmak, daha fazla düşüşe işaret edebilir. Sadece 11 bin 970 dolar seviyesindeki bir kırılma ile büyümenin yeniden başlaması beklenmelidir. Analiste göre bunun adından fiyat kanalın içine dönmeli ve en yakın önemli direncin ötesine geçmelidir.

Popüler analist Josh Rager, dün takipçilerine Bitcoin’de yükseliş mi yoksa düşüş mü beklediklerini sordu. Rager’ın sorusuna gelen 2 bin 438 cevaptan %56.6’sı 11 bin 800 dolar üzerinde yükseliş beklediklerini, %43.4’ü de 11 bin doların altına doğru bir düşüş beklediklerini ifade etti. Rager, 11 bin 500 üzerinde yaşanacak kapanışın güzel, 11 bin 800 dolar üzerinde yaşanacak kapanışın ise boğa habercisi olacağını da ifade etti.

Genel olarak analistlere göre Bitcoin’in bu yıl yükselişle büyüdüğünü ve orta ila uzun vadede çok iyi göründüğünü unutmamak gerekiyor. Bitcoin fiyatı önemli dirençleri kırmayı başarırsa başka bir boğa koşusunu başlatabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner