Yükleniyor...

Dikkat çeken rapor: BTC’de 50 bin dolar gelebilir, ancak…

CryptoQuant'ın yayımladığı yeni rapor, BTC'nin yılın başında 50 bin dolara ulaşabileceğini, ancak öncesinde düzeltme ile karşı karşıya olduğunu belirtti.

Bitcoin BTC

CryptoQuant’ın yayımladığı yeni rapor, BTC’nin yılın başında 50 bin dolara ulaşabileceğini, ancak öncesinde düzeltme ile karşı karşıya olduğunu belirtti.

Kripto para piyasasının boğa beklentileriyle ilerlediği bugünlerde, önümüzdeki süreçlere dair tahminler gelmeye başladı. Özellikle Bitcoin’in (BTC) sonraki aylarda nasıl bir fiyat yapısı oluşturacağı merak konusu haline geldi. Bitcoin spot ETF beklentisini fırsata çeviren BTC, kısa sürede 44 bin 500 dolara kadar yükseldi. Bu yükselişin ardından gözler, ilerleyen süreçlerde ortaya çıkacak senaryolara çevrildi.

CryptoQuant, yeni bir rapor yayımladı. Bu raporda, BTC için 2024 yılının başında ulaşılabilecek fiyat seviyesi ve süreçlerden bahsedildi.

CryptoQuant: BTC fiyatı düzeltme yapabilir

CryptoQuant’ın yeni raporu, Bitcoin (BTC) gidişatına yönelik önemli senaryolardan bahsetti. Rapora göre, BTC fiyatı 2024 yılının başların da 50 bin dolara ulaşabilir.

Raporda BTC fiyatı için 50 bin doları işaret eden CryptoQuant, olası bir düzeltmenin de gelebileceğine dikkat çekti. Rapora göre, BTC dolaşım arzının yüzde 90’ı karlı durumda. Bu nedenle ilerleyen süreçlerde kar satışları ortaya çıkabilir. Özellikle Bitcoin spot ETF beklentilerinin yavaş yavaş son düzlüğe girmesi, sonuç aşamasında satış kısmına dönebilir. Yatırımcılar, ETF’ler ile ilgili kararlar açıklandığında hızlı bir satış gerçekleştirebilir.

Tüm bu süreçlere rağmen CryptoQuant, BTC’nin boğa koşusunu sürdüreceğini ve 50 bin dolara ulaşacağını ifade ediyor. Rapor, bu tahmini kısa vadede öngörüyor.

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan CryptoQuant analistleri, “Bitcoin, ağ faaliyeti değerleme perspektifine göre 50.000 ila 53.000 doları hedefliyor olabilir” dedi.

Son olarak rapor, kripto yatırımcılarına dikkat etmeleri konusunda uyarıda bulundu. Raporda, “Dolaşımdaki arzın yüzde 90’ının şu anda kârda olduğu ve fonlama oranlarının belirgin şekilde yükseldiği göz önüne alındığında, kısa vadeli bir düzeltme olasılığı nedeniyle dikkatli olunması tavsiye ediliyor.” denildi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner