Yükleniyor...

DJ 3LAU’nun NFT Müzik Platformu Royal, 55 Milyon Dolarlık Fon Topladı

Dünyaca ünlü DJ 3LAU tarafından başlatılan, müzik sanatçıları için NFT pazaryeri olan ​​​​Royal, a16z liderliğinde A Serisi Finansman turu ile 55 milyon dolarlık fon topladı.

Dünyaca ünlü DJ 3LAU tarafından başlatılan, müzik sanatçıları için NFT pazaryeri olan ​​​​Royal, a16z liderliğinde A Serisi Finansman turu ile 55 milyon dolarlık fon topladı.

Royal, müzik sanatçılarının dijital koleksiyon ürünlerini ve Müzik NFT içeriklerini paylaşmalarını sağlayan bir platformdur. Şirket, Ağustos ayından bu yana 120.000’den fazla kullanıcının platform kaydolduğunu söylüyor.

royal

3Lau’ya göre, bir sanatçı bir NFT yayınladığında bir şarkının mülkiyetinden vazgeçebilirken, aynı zamanda bu şarkıdan daha fazla değer elde edebiliyor.

Turu, Andreessen Horowitz (a16z), Coinbase Ventures, Paradigm, The Chainsmokers ve Nas yönetti.

55 Milyon Dolarlık Yatırım, Royal’in Altyapısına Destek Sağlayacak

3Lau’nun hedefi, yeni başlayan müzisyenlerin kariyerlerine katkıda bulunmak ve gelecekteki albümleri finanse etmek için NFT’lerden yararlanabilecekleri bir platform oluşturmak. Yeni yatırım, Royal’in böyle bir ürünü desteklemek için gerekli mühendislik ve altyapıyı oluşturmasına yardımcı olacak.

Dünyaca ünlü DJ 3Lau şu ifadelere yer verdi;

“Yavaş yavaş ilerliyoruz. Güvenlik, denetim ve altyapımızı genel kullanıma uygun olacak şekilde oluşturuyoruz.”

Royal ayrıca, kullanıcılarının bir cüzdan oluşturmak zorunda kalmadan sanatçı varlıklarını takas edebilecekleri yerel bir borsa kurmayı planlıyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner