Yükleniyor...

Do Kwon, Kefalet ile Serbest Kaldı

Terraform Labs kurucusu Do Kwon, 436 bin dolarlık kefalet ücretiyle serbest bırakıldı.

Do Kwon

Terraform Labs kurucusu Do Kwon, 436 bin dolarlık kefalet ücretiyle serbest bırakıldı.

Karadağ haber sitesi Pobeda, Terraform Labs kurucusu Do Kwon‘un 436 bin dolar karşılığında serbest bırakıldığını duyurdu. Karadağ mahkemesi, Do Kwon‘un avukatlarının bildirdiği kefalet ile serbest kalma talebini kabul etti.

Bu kafelat ödemesi ile birlikte, Do Kwon’un tutuksuz bir şekilde yargılanması bekleniliyor. Daha önce, FTX‘in kurucusu Sam Bankman-Fried için de benzer bir karar alınmıştı.

Do Kwon’un Talebi Kabul Edildi

Kripto endüstrisine 40 milyar dolardan fazla zarar veren Terra krizinin arkasındaki isim olan Do Kwon, Karadağ’da kefalet ile serbest kaldı. Geçtiğimiz gün, Kwon’un avukatlarından Karadağ mahkemesine bir talep iletilmişti. Bu talepte, Kwon’un kefalet ücretiyle hapisten çıkarılması istenildi.

Karadağ yerel medyası, Kwon’un avukatlarının ilettiği talebin kabul edildiğini ve 436 bin dolar ücret karşılığında Terra kurucusunun serbest kalacağını açıkladı.

Nisan ayında Karadağ’da tutuklanan ve hukuksal süreçleri başlatılan Kwon, tutuksuz bir şekilde yargılanmaya devam edecek. Kwon, sahte pasaport, dolandırıcılık ve yatırımcıları mağdur etme gibi suçlamalar ile yargılanıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner