Yükleniyor...

Do Kwon’un Avukatları 436 Bin Dolarlık Kefalet Teklif Etti

Do Kwon'un avukatları, yetkililer Haziran ayındaki duruşma için 436 bin dolarlık kefalet teklif etti.

do kwon 1

Do Kwon’un avukatları, yetkililer Haziran ayındaki duruşma için 436 bin dolarlık kefalet teklif etti.

Do Kwon‘un yargı süreci devam ederken avukatları kefalet için uğraşıyor. Avukatlar haziran ayındaki duruşma için 436 bin dolarlık kefalet teklifinde bulundu.

Do Kwon’un Avukatlarından Kefalet Teklifi

Terra’nın kurucu ortağı Do Kwon ve eski yardımcısı Han Chang-joon, Karadağ’daki sahte belge kullanma suçlamaları nedeniyle hapis cezasıyla karşı karşıyalar. Ancak ikilinin avukatları, müvekkillerinin kefaletle serbest bırakılabileceğini açıkladılar.

Guney Kore Do Kwonun Pasaportunu Iptal Ediyor

Avukatlar açıklamalarında “devlet makamına periyodik olarak rapor verme zorunluluğu” ile bir apartman dairesine kapatılabileceğini söyledi. Avukatlar, her biri kefaletle 400.000 euro sağladıktan sonra ev hapsine alınmalarını önerdiler.

Bununla beraber, Kwon ve Chang-joon suçlamaları reddettiler ve savcılar önerilen kefalet koşullarına karşı çıktılar. Ceza davasının 16 Haziran’da başlaması bekleniyor. Terra’nın çöküşü ve TerraUSD stablecoin’in depeg olması, 2022’de büyük bir kripto piyasası çöküşünü başlatan önceki felaketlerden biriydi. Güney Koreli yetkililer, ceza davası devam ederken yaklaşık 176 milyon dolar değerindeki Kwon’un kişisel mal varlığını dondurduğunu ileri sürdü.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner