Yükleniyor...

BlockFi’ın Mahkemesinde Hakim Şirketten Yana Karar Verdi

İflas açıklayan BlockFi müşterilerinin mahkemeye sunduğu gerekçeler hakimi tatmin etmedi.

blockfi 3

İflas açıklayan BlockFi müşterilerinin mahkemeye sunduğu gerekçeler hakimi tatmin etmedi.

İflas hakimi, 10 Kasım’dan itibaren yapılan transferlerin geçersiz olduğuna karar verdi. Karar, faiz getiren hesaplar için kayıpları daha olası hale getirdi.

BlockFi’ın Mahkemesine Bakan Hakim Transferlerin Geçersiz Olduğuna Karar Verdi

BlockFi geçen yıl transferleri dondurmasının ardından yaklaşık 300 milyon dolar değerinde kriptoyu geri almaya çalışan BlockFi’ın mahkemesinde yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediliyor. Şirkete,  müşterilerine bir yargıç tarafından dijital varlıklar üzerinde hakları olmadığı ve potansiyel kayıpların faiz getiren hesaplara sahip yatırımcılara verileceği söylendi.

BlockFi Mali Verileri Sizdi Milyarlarca Dolar

ABD İflas Yargıcı Michael Kaplan, şirketin yanında yer aldı ve güvenli, dijital bir cüzdana taşınmadan önce bile madeni paralar üzerinde hak sahibi olduklarını iddia eden bir grup müşterinin itirazlarını reddetti. Varlıklarını faiz getiren hesaplarda tutanlar belirli mülkiyet haklarından feragat ederken, saklama hesaplarında bulunanlar bu haklardan feragat etmedi.

Jersey City merkezli BlockFi, Kasım ayında iflas başvurusunda bulunarak işletmeyi satmayı veya alacaklılara geri ödeme yapmak için yeniden örgütlenmeyi planladı. Karar, diğer kripto şirketi iflaslarında verilen kararlara benziyor. New York’taki bir federal yargıç, Celsius Network kullanıcılarının faiz getiren hesaplara yatırdıkları paranın sahibi olduğuna karar verdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner