Yükleniyor...

Elon Musk, Twitter CEO’luğundan Çekildi

Twitter'ı satın alan Elon Musk, CEO'luk görevinden çekildiğini açıkladı.

Twitter’ı satın alan Elon Musk, CEO’luk görevinden çekildiğini açıkladı.

Musk, Twitter CEO’luğu konusunda bir süredir kararsızlık yaşıyordu. Hatta ilk dönemlerde açtığı bir oylama sonucuna göre CEO’luk görevine devam etti.

Elon Musk, Twitter’ın Yeni CEO’sunu Tanıttı

Elon Musk, Twitter’ı satın aldığı günden bu yana CEO’luk görevinden uzaklaşmayı istiyordu. Bununla birlikte Musk, Twitter’ı satın almasının ilk dönemlerinde bir anket açarak görevinde kalıp kalmamasını topluluğa danıştı. En nihayetinde bugün attığı bir Tweet ile görevini başka birine devrettiğini duyurdu.

elon musk

Birkaç Tesla yatırımcısı, Musk’ın Twitter’ı yönetmekle çok meşgul olduğundan ve zamanını aynı zamanda CEO’su olduğu elektrikli araç şirketini yönetmeye yönlendirmesi gerektiğinden endişe duyuyordu. Bununla birlikte Musk, Twitter üzerinden isimsiz bir kadın olan yeni CEO’nun yaklaşık 6 hafta içinde göreve başlayacağını söyledi.

Musk Tweet’inde şunları yazdı:

“X/Twitter için yeni bir CEO işe aldığımı duyurmaktan heyecan duyuyorum. Kendisi tahmini 6 hafta içinde göreve başlayacak! Benim rolüm ise ürün, yazılım ve sistem yöneticilerini denetleyen yönetici başkanı ve CTO olmaya dönüşecek.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner