Yükleniyor...

Elon Musk, Yine Bir Kripto Parayı Uçurdu!

Elon Musk'ın Twitter paylaşımı, bir memecoin'e yüzde 10 binlik bir yükseliş yaşattı.

elon musk memecoin

Elon Musk’ın Twitter paylaşımı, bir memecoin’e yüzde 10 binlik bir yükseliş yaşattı.

Kripto endüstrisi, ayı ve boğa döngüsünden sıyrılarak yeni bir boyuta evrildi. Bu durumda, ortaya çıkan kripto paraların sosyal aktiviteleri ve ünlülerin destekleri önemli rol üstlenmeye başladı. Pepe, arkasına aldığı topluluk ile 10 milyar dolarlık bir işlem hacmine ulaşmayı başarmıştı.

Son günlerde, yine Elon Musk imzalı bir yükseliş yaşanıyor. Musk, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda Lady isimli bir figürü gündeme getirdi. Lady figürüyle ortaya çıkan bir kripto para, yaklaşık yüzde 8.912’lik bir yükseliş yaşadı.

Elon Musk ve Memecoin’lerin Bağı Kopmuyor

Twitter’ın patronu Elon Musk, memecoin ekosisteminin bir numaralı ismi olarak görülüyor. Daha önce Dogecoin, Shiba ve Floki gibi memecoin’lerde dikkat çeken paylaşımlar yapan Musk, bu token’ların öne çıkmasını sağlamıştı.

Son Pepe furyasında sessizliğini koruyan milyarder isim, yeni bir paylaşım ile yine heyecan uyandırdı. Geçtiğimiz gün Musk, Lady isimli bir fügürü paylaştı. Bu paylaşım, Milady Meme Coin adlı token’ı adeta uçurdu. Paylaşımdan önce 500 bin dolarlık hacimle gün geçiren token, paylaşımdan sonra 150 milyon dolarlık bir hacme ulaştı.

elon musk memecoin

Ancak Musk’ın bu paylaşımı, kripto ekosisteminden tepki de topladı. Birçok kripto yatırımcısı, manipülasyon ve inside trading yapıldığına yönelik iddialar ortaya attı.

Lookonchain, bu paylaşım ve beraberinde LADYS isimli memecoin’deki hareketi takip etti. Veri sağlayıcısı, Musk’ın paylaşımından hemen önce token’da gerçekleşen yüklü miktarda alımları tespit etti.

Ayrıca bu token’ın, yeni bir Pepe olacağına yönelik söylentiler de ortalıkta dolanmaya başladı. Kriptonun evrildiği bu yeni dönemde, yatırımcıların oldukça dikkatli hareket etmesi gerekiyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner