Yükleniyor...

Elon Musk, Microsoft’a Savaş Açtı: Dava Zamanı!

Elon Musk, Microsoft'un yapay zeka sistemlerini Twitter üzerinde eğitmeye çalışıp, başka platformlara sattığını iddia ederek dava tehditinde bulundu.

elon musk kripto

Elon Musk, Microsoft’un yapay zeka sistemlerini Twitter üzerinde eğitmeye çalışıp, başka platformlara sattığını iddia ederek dava tehditinde bulundu.

Tesla’nın ve Twitter’in sahibi Elon Musk’tan çarpıcı sosyal medya gönderileri devam ediyor. Musk, Microsoft’un yapay zeka sistemlerini eğitmek ve başka platformlara satmak amacıyla çeşitli platformlardan bilgi topladığını iddia etti. Tesla ve Twitter’ın sahibi açıklamalarına devam ederek, Microsoft’un bazı hizmetlerinin Twitter’ı 25 Nisan tarihinden itibaren desteklemeyeceğini bildirmesi üzerine, bu gönderiye Musk’dan, “dava zamanı” şeklinde yorum geldi.

Ekran Resmi 2023 04 20 15.34.14

Elon Musk’dan Çarpıcı Yorum: Dava Zamanı!

Microsoft, 19 Nisan’da paylaştığı bir sosyal medya gönderisinde bazı hizmetlerini Twitter’da desteklemeyi bırakacağını açıklamıştı. 25 Nisan tarihi itibariyle Twitter’daki bazı hizmetlerini sonlandıran Microsoft, Elon Musk’ın tepkisini çekti. Konuyla ilgili sosyal medya gönderisine yorum yapan Musk, “dava zamanı” diyerek, sosyal medyada büyük yankı yarattı.

Olayla ilgili ifadelerini belirtmeye devam eden Twitter ve Tesla’nın sahibi Musk, “verilerimizi başkalarını satıyorsunuz, Twitter verilerini kötüye kullanıyorsunuz” şeklinde söylemlerde bulundu. Teknolojinin en önemli şirketlerinden birisiyle, Elon Musk’ın bu denli karşı karşıya gelmesi, sosyal medya platformlarında adeta bir kaos ortamı oluşturdu.


Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner