Yükleniyor...

BlockFi ve Gemini için Tehlike Çanları Çalıyor!

İflas etmiş dev kripto kredi şirketi BlockFi'nin bir kullanıcısı, Gemini ve BlockFi'yi dava ettiğini bildirdi.

dava

İflas etmiş dev kripto kredi şirketi BlockFi’nin bir kullanıcısı, Gemini ve BlockFi‘yi dava ettiğini bildirdi.

Geçtiğimiz süreçte iflas bildirisini yayınlayan BlockFi için şikayetler gelmeye devam ediyor. Sektörün olumsuz durularından etkilenip, iflasını bildirmiş olan dev kripto kredi platformu hakkında davalar devam ediyor. BlockFi‘de yaklaşık 2 milyon dolar değerinde fonu askıya alınan bir kullanıcı, BlockFi yöneticileri ve Gemini‘yi hedef göstererek davacı oldu.

BlockFi ve Gemini Yeniden Dava Edildi

asd

Geçtiğimiz süreçte kripto sektöründe yaşanan bir çok skandal olay olmuştu. Özellikle de iflas haberleri sektöre damgasını vurdu. Yaşanan olumsuz olayların zincirleme gelmesiyle, kriptoya dayalı birçok şirket, borsa, finansa dayalı hizmetler iflas başvurusunda bulunarak dikkatleri üzerine topladı. Gerçekleşmiş olumsuz durumların etkileri ise hala devam ediyor.

BlockFi kullanıcısı Trey Greene, ABD New Jersey Bölge Mahkemesine 28 Şubat tarihinde yaptığı başvuruda, birçok suçlamayı ele aldı. Greene özellikle de takas yasalarının ihmal edilmesi, tüketiciyi dolandırmak, görev ilhali ve kayıt dışı teklifte bulunmak şikayetlerini vurguladı. Yaşanan olaylar doğrultusunda, BlockFi ve Gemini için tehlike çanları çalmaya devam ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner