Yükleniyor...

BlockFi’a, Silvergate Bank Yaklaşık 9,9 Milyon Dolar Verecek

Silvergate Bank, kripto kredi kuruluşu BlockFi'ye yaklaşık 9,9 milyon dolar vermeyi kabul etti.

BlockFi Sallananlar Sirketler Arasinda

Silvergate Bank, kripto kredi kuruluşu BlockFi‘ye yaklaşık 9,9 milyon dolar vermeyi kabul etti.

Sektörde zor günler yaşayan Silvergate Bank, BlockFi’a ödeme yapacak. ABD’li bir iflas hakimi şartı kabul etti ve paranın ödenmesini emretti.

BlockFi, Silvergate Bank’tan Yaklaşık Olarak 9,9 Milyon Dolar Ödeme Alacak

Yapılacak ödeme, Silvergate’in iş stratejilerini yeniden değerlendirme sürecinde olduğunu ve sermaye sorunlarıyla karşı karşıya olduğunu söylemesinden günler sonra gerçekleşti. 

Bir iflas hakimi, bankanın işini yeniden değerlendirdiğini ve sermayeden daha az olabileceğini söylemişti. Bununla birlikte Silvergate Bank’a yaklaşık 9,9 milyon doları kripto kredi kuruluşu iflas eden BlockFi’a ödeme yapmasını emretti.

silvergate bank

ABD İflas Yargıcı Michael B. Kaplan, bir mahkeme dosyasına göre Silvergate’in BlockFi tarafından yatırılan 9.850.000 doları iade etmesi gerektiğine kanaat getirdi.

BlockFi, Kasım 2022’de iflas koruması başvurusunda bulunmuştu . Başvurudan kısa bir süre sonra BlockFi, bankada tutulan bir rezerv hesabındaki 10 milyon doların ödenmesi için Silvergate ile görüşmeye başlamıştı.

İflas mahkemesinin kararının ardından BlockFi, Silvergate Bank’tan ödemesini alabilecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner