Yükleniyor...

Circle, Silvergate’ten USDC Rezervlerini Taşıdı

Circle, son günlere damga vuran Silvergate haberlerinin ardından, USDC rezervlerini Silvergate'ten taşıdığını bildirdi.

Circle usdc

Circle, son günlere damga vuran Silvergate haberlerinin ardından, USDC rezervlerini Silvergate’ten taşıdığını bildirdi.

Kripto bankası Silvergate, mali durumları nedeniyle ortaya çıkan karmaşanın ortasında, Silvergate Exchange Network hizmetini durdurduğunu duyurmuştu. Coinbase ile iplerini koparan şirket, dijital varlık piyasasına sağladığı çeşitli hizmetlerini de sonlandırdı.

Bunun üzerine harekete geçen Circle, Silvergate’te bulunan USDC rezervlerini diğer bankacılık ortaklarına taşıdı. Stablecoin ihraççısı, Silvergate’ten taşınan rezervlerin, toplam rezervlerin ufak bir yüzdesini oluşturduğunun da altını çizdi.

Silvergate Karmaşası: Circle USDC Rezervlerini Kurtarıyor

Stablecoin ihraççısı Circle, Silvergate Bank’ta devam eden belirsizliğin bir sonucu olarak, Silvergate’te bulunan USDC rezervlerini diğer bankacılık ortaklarına taşıdığını duyurdu.

Kripto endüstrisini karıştıran Silvergate haberleri, çeşitli kripto kuruluşlarını da harekete geçirmişti. Birçok kripto borsası, Silvergate ile çalışmalarını sonlandırmış, birçok kurumsal yatırımcı da fonlarını başka bankalara taşlamaya başlamıştı. Bu tarz hamleler, kripto bankasının iflas etme ihtimalini düşündürtmeye başladı.

Tüm bu süreçlerin ardından Circle, Silvergate ve USDC rezervlerine yönelik bir açıklama yaptı. Silvergate’teki karmaşadan dolayı Circle, bankada bulunan USDC rezervlerini kurtarmak için harekete geçti. USDC rezervlerini diğer bankalara taşıyan ihraççı şirket, şu açıklamalarda bulundu;

Silvergate ile olan ilişkimizi sona erdirme süreci, sorun belirtilerinin ve daha geniş kripto varlık riskine maruz kalmanın giderek daha belirgin hale gelmesiyle geçen yıl başladı.

Ayrıca Circle, Silvergate’in operasyonlarına devam edeceğini bildirmesine rağmen, kripto bankasıyla kalan hizmetlerini de taşımaya devam ettiğini açıkladı. Stablecoin ihraççısı, Silvergate ile tüm bağlarını koparmak için yoğun mesai harcıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner