Yükleniyor...

Elon Musk, Yapay Zeka Ateşine Odun Atıyor!

Dogecoin'in bu seviyelere gelmesinde büyük bir payı olan Elon Musk, şimdilerde gözünü yapay zeka furyasına dikmiş durumda.

elon musk fomo

Dogecoin’in bu seviyelere gelmesinde büyük bir payı olan Elon Musk, şimdilerde gözünü yapay zeka furyasına dikmiş durumda.

Tesla, SpaceX ve Twitter gibi önemli kuruluşların sahibi olan Elon Musk, kripto endüstrisi tarafından yakından takip ediliyor. Bunun en büyük nedeni olarak, geçtiğimiz yıllarda Musk’ın yarattığı FOMO’lar öne çıkıyor. Musk, özellikle Dogecoin’e yönelik paylaşımlarıyla, piyasa değerine göre en iyi beş kripto para biriminden birisinin Dogecoin olmasını sağlamıştı.

Şimdilerde Musk, günden güne artan bir hype yakalayan yapay zeka teknolojisine yönelik paylaşımlarda bulunuyor. Musk, yapay zeka ateşine odun atmaya başlamasıyla, sonraki kripto boğasının yapay zeka tarafından gelebileceğini düşündürtüyor.

Elon Musk, Yapay Zeka Boğasını mı Dürtüyor?

Elon Musk, geçtiğimiz yıllarda kripto para birimlerine yönelik yaklaşımlarıyla, boğa koşusunda büyük bir pay sahibi olmuştu.

Musk, özellikle Dogecoin tarafında yaptığı hamleler neticesinde, Dogecoin’in on milyar doları geçen piyasa değerine ulaşmasını sağladı. Bir dönem Musk, Tesla’nın Dogecoin ile ödemeleri kabul edebileceğini bile kripto dünyasına kabul ettirmişti.

Neredeyse her yıl yeni bir hype’ın ortaya çıktığı kripto endüstrisinde, son hype’ın yapay zeka olabileceği tartışılıyor. Meme coin’ler, NFT’ler, metaverse projeleri gibi birçok yeni akım, boğa koşuları yaşayacak kadar FOMO ortamı yaratmıştı. Son zamanlarda da yeni FOMO’nun yapay zeka üzerinde olacağı tartışılıyor.

Bu tartışmalara ve beklentilere, Musk tarafından da destek gelmeye başladı. Milyarder isim, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlar ile kripto endüstrisinin dikkatini çekmeye başladı. Bir paylaşımında Musk, eskiden kripto parayla uğraştığını, şimdilerde yönünü yapay zekaya çevirdiğini aktardı.

Daha önceki dönemlerde de Musk, benzer paylaşımlarıyla hype konusunda fitili ateşleyenlerden olmuştu. Dogecoin için kullandığı kalıplaşmış cümlesi “Doge, to the moon” ile bilinen Musk’ın, yapay zeka konusunda nasıl bir hype yaratacağı merak konusu oldu.

Musk ayrıca, geçtiğimiz ayın sonlarına doğru bir paylaşımda bulunmuştu. Bu paylaşımının ardından birçok yapay zeka projesinde yükselişler gerçekleşmişti. Musk’ın paylaşımında, “BasedAI” ifadesi yer alıyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner