Yükleniyor...

Bitcoin için Alarm! Grafik ve Piyasa Analizi – 4 Mart 2023

Bitcoin'de (BTC) fiyat tehlikesi hala devam ediyor, 22 bin 300 dolar seviyesine yerleşmiş olan BTC terkar yükselişe geçebilir mi?

analiz

Bitcoin’de (BTC) fiyat tehlikesi hala devam ediyor, 22 bin 300 dolar seviyesine yerleşmiş olan BTC terkar yükselişe geçebilir mi?

Kripto para piyasasında giderek artan Fud haberler, BTC’nin fiyatını ciddi anlamda etkilemiş durumda. 22.350 dolar seviyesinde bulunan BTC, yeniden yükselişe geçmek için pozitif haberlere ihtiyaç duyabilir. Kripto yatırımcıları, BTC‘nin bu düşüşüyle birlikte panik havasına girmiş durumda.

Fiyat olarak net şekilde güvenli bölgede olmayan BTC‘nin bundan sonra ki yönü nasıl olabilir?

Bitcoin (BTC) Grafik Analizi

BTC tarafında 4 saatlik grafiğe bakıldığında ise, yükselişlerin devam edilebilmesi adına 23.000 dolar seviyesinin kalıcı olarak aşılması beklenebilir. Şuan için ara konumda olan BTC, kripto piyasasından yeterli alıcı bulamazsa 21.500 dolar seviyelerine kadar geri çekilmeler yaşayabilir. Güncel durum için Fud haberler ile karşı karşıya kalan BTC, zorlu bir sürece girmiş durumda.

Ekran Resmi 2023 03 04 17.01.15

Bitcoin Dominansı, Altcoin’ler için Son Durum Ne?

Fiyat bakımından net bir şekilde güvenli bölgede olmayan BTC, dominans seviyesi için de karar alanına gelmiş durumda. Yaklaşık olarak yüzde 43.60 dominans seviyesinden tepki alan BTC, güncel durum için ara alanda seyrediyor. Yüzde 43.70 dominans seviyesinin aşılmasıyla altcoin’ler tarafında düşüşler yaşanabilir. Altcoin’ler tarafında olası yükseliş senaryosunun konuşulabilmesi için, BTC dominans seviyesinin yeniden yüzde 43.10‘a gevşeme süreci takip edilebilir.

Ekran Resmi 2023 03 04 17.05.37

Bitcoin için Piyasa Değer Analizi 

BTC fiyatında yaşanan çöküş ile birlikte, BTC piyasa değeri için de sert hareketler gözlemlendi. 431 milyar dolar piyasa değerinden destek alan BTC, 431 milyar dolar piyasa değerindenin üzerinde seyrediyor durumda. BTC piyasası değerinin yükseliş yönlü devam edebilmesi için, BTC piyasa değerinin 452 milyar doları kalıcı şekilde aşılması beklenebilir. Devam edebilecek olası düşüş senaryosunda ise 417 milyar dolar piyasa değeri destek görevi görebilir.

Ekran Resmi 2023 03 04 17.08.01

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner