Yükleniyor...

Do Kwon, Terra’nın (LUNA) Satoshi’den Sonra Dünyanın En Büyük Bitcoin Sahibi Olmayı Planladığını Söyledi

Ethereum rakibi Terra'nın (LUNA) kurucu ortağı, kripto projesinin, zulası Bitcoin'in anonim kurucusu Satoshi'den sonra ikinci en büyük olana kadar BTC satın almayı planladıklarını söyledi.

terra btc

Ethereum rakibi Terra’nın (LUNA) kurucu ortağı, kripto projesinin, zulası Bitcoin’in anonim kurucusu Satoshi’den sonra ikinci en büyük olana kadar BTC satın almayı planladıklarını söyledi.

Unchained Podcast ile gerçekleşen yeni bir röportajda, Terraform Labs CEO’su Do Kwon, Terra’nın stablecoin’i TerraUSD’yi (UST) desteklemek amacıyla piyasa değerine göre en iyi kripto varlığını biriktirme planından bahsetti. Kwon, UST’nin BTC tarafından desteklenmesinin, Terra diğer blok zincirlerine genişlediğinde yatırımcıların stablecoin’e güvenmesine yardımcı olacağını söylüyor.

“Terra’nın hedefi, kriptoda en büyük merkeziyetsiz para olmak, nokta. Amacı sadece Terra blok zincirindeki en büyük stablecoin olmak değil. Geliştiricilerin ve kullanıcıların olduğu her yerde olmayı planlıyoruz. Şimdi mesele şu ki, UST’ye olan güvenin son derece yüksek olduğu Terra ekosisteminin kendisindeki büyüyen stablecoin talebinden farklı olarak – bu farklı ekosistemlere genişlemeye gittiğinizde, LUNA’nın teminat uygunluğuna olan inanç aslında azdır. Ancak teminat olarak Bitcoin’e sahipseniz, o zaman kimse onu gerçekten sorgulamaz çünkü o zirvedir.”

Kwon’a göre Terra, lider kripto para biriminin gezegendeki en büyük ikinci sahibi olmak için 10 milyar dolar değerinde BTC biriktirmeyi planlıyor.

“Bence 10 milyar dolara çıkarsak, 10 milyar dolara ulaşmak istememin nedeni ise Satoshi’nin yanı sıra dünyadaki en büyük Bitcoin sahibi olacak olmamız.”

Kwon ilk olarak Terra’nın bu ayın başlarında BTC alma planını duyurdu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner