Yükleniyor...

Dodo Nedir? DODO Coin Nasıl Alınır?

Dodo, Ethereum ve Binance Smart Chain üzerine kurulmuş, merkezi olmayan bir borsadır.

Dodo nedir DODO coin

Dodo, Ethereum ve Binance Smart Chain üzerine kurulmuş, merkezi olmayan bir borsadır. DODO coin ise, yerel kripto para birimidir. Merak edilen Dodo nedir? DODO coin nasıl alınır? Sorularının yanıtları..

Dodo Nedir, Nasıl Çalışır?

DeFi likiditesini daha erişilebilir hale getirmeyi amaçlayan Dodo, Ethereum ve Binance Smart Chain üzerine kurulu merkeziyetsiz bir borsadır. 2020 yılında kurulan Dodo, Ethereum’un en büyük merkezi olmayan borsası olan Uniswap borsası ile aynı rolü yerine getirmektedir. Yalnızca Ethereum’da barındırılan merkezi olmayan bir borsa (DEX) değil, aynı zamanda Binance Smart Chain’de de kuruludur. Ayrıca, bir DEX’in verimli bir şekilde çalışmasını sağlamak için yeni bir yaklaşımı vardır. Otomatik bir piyasa yapıcı algoritması kullanan diğer birçok DEX’in aksine, Dodo kendi proaktif piyasa yapıcı (PMM) algoritmasını kullanmaktadır.

PMM modeli ile, AMM DEX’lerden daha iyi fiyat istikrarı ve likidite sağladığını düşünmektedir. DODO’nun PMM’si, merkezi borsaların davranışını taklit ederek kayma ve sermaye verimsizliği sorununu çözmeye çalışmaktadır. Başka bir deyişle, Dodo’nun PMM’si aktif olarak alım ve satım emirlerini güncel piyasa fiyatına göre değiştirir. PMM algoritması bunu, gerçek dünya verilerini akıllı sözleşmelere getiren üçüncü taraf hizmetleri olan oracles yardımıyla gerçekleştirmektedir.

SmartTrade, DODO’nun likidite kaynaklarının toplanmasından sorumlu olan platformudur. Ticaret çiftleri için en uygun fiyatı belirlemek için bu kaynakları karşılaştırır. Aynı şekilde Dodo, yatırımcıların ücretleri, kripto oranlarını ve likidite derinliklerini özelleştirmesine olanak tanımaktadır.

DODO coin nasil alinir

DODO Coin Nedir?

Dodo platformunun BEP-20 ve ERC-20 hizmet token’ı DODO coin’dir. DODO, platform yönetimi, staking ve IDO’lara katılmanın yanı sıra stake edenleri ve madencileri ödüllendirmek için kullanılmaktadır. DODO coin’in değeri, platformdaki çeşitli yardımcı programlarından kaynaklanmaktadır. DODO sahipleri, platformda önerilen değişiklikleri oluşturabilir ve oylayabilir, Crowdpooling ve IDO kampanyalarına katılabilir, işlem ücreti indirimleri alabilir, stake edebilmektedir. DODO coin, Ledger ya da Trezor gibi donanım cüzdanlarında veya çevrimdışı depolama ve yedekleme hizmeti sunan güvenli cüzdanlarda saklanabilir. Ayrıca yazılım cüzdanları da kullanılabilmektedir. Kullanışlı olmakla birlikte, yeni başlayan yatırımcılar için daha uygun olduğu düşünülmektedir. Bunun yanı sıra çevrimiçi cüzdanlar ya da web cüzdanları da DODO coin saklamak için uygundur.

DODO Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

DODO, birçok kripto para borsasında listelenmektedir. Bunlara örnek olarak; Binance, KuCoin, Uniswap (V2), PancakeSwap (V2), DODO (Ethereum), Gate.i.o, Huobi, SushiSwap, Bitget, Binance TR, MEXC, CoinEx, DODO (BSC) gibi platformlar örnek verilebilir. DODO coin satın almak isteyen yatırımcılar öncelikle bu platformlardan birine üye olmal ıve hesap oluşturmalıdır. Hesap ve kimlik doğrulama işlemlerinin ardından alım satım sayfası açılmalıdır. Alım satım sayfası üzerinden istenilen miktarda DODO coin satın alınabilir. Satın alınan DODO’lar, işlemlerde kullanılabilir ya da daha sonra kullanılmak üzere güvenli cüzdanlarda saklanabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner