Yükleniyor...

Dogecoin Bir Günde Yüzde 100 Yükseldi

Şaka olarak ortaya çıkan kripto para birimi Dogecoin (DOGE), TikTok videoları nedeniyle büyük bir rallinin ortasında.

Dogecoin bir günde yüzde 100 yükseldi

Şaka olarak ortaya çıkan kripto para birimi Dogecoin (DOGE), TikTok videoları nedeniyle büyük bir rallinin ortasında. Kripto para birimi son 24 saat içinde yüzde 101’den fazla artış gösterdi ve CoinMarketCap’in ilk 100’ünde yer alan her bir dijital varlığı da yükseliş oranı olarak geçmiş oldu.

Kripto para biriminin Ekim 2018’den bu yana en yüksek seviyesine çıkması, günlük işlem hacminde yaklaşık yüzde 2 binlik bir artışa eşlik etti.

TikTok’un Gücü

Yaşanan bu fiyat rallisi, 7 Haziran’da başlayan TikTok uygulamasındaki viral videolar tarafından yönlendirildi. DOGE, geri çekilmeden önce Binance borsasında en yüksek seviyesine yani 0.00559 dolara yükseldi. DOGE fiyatı daha sonra yüzde 34 oranında düzeltme yaşadı. Barstool Sports blog yazarı Tommy Smokes 600 dolarını DOGE sayesinde 850 dolara çevirdiğini söylüyor. Ona göre ileride 850 doları da 850 bin dolar olabilir.

#DogecoinTikTokChallange katılımcıları Dogecoin 1 dolar olana kadar nakit para kazanmayı planlamıyor.

Shiba Inu köpeği ile popüler olan bir “meme”den esinlenen Elon Musk’ın da en sevdiği kripto para birimi, daha sonra gerilemeye başlayan patlayıcı fiyat artışlarına yabancı değil. Bununla birlikte, Insider Monkey kurucu ortağı Meena Krishnamsetty, Dogecoin çılgınlığının basit bir “pump dump” olmadığını ifade ediyor. Krishnamsetty, şu ifadeleri kullanıyor:

“Bu daha çok katılımcıların çoğunlukla risklerden haberdar oldukları ve isteyerek katıldıkları bir stok manipülasyon şeması gibi.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner