Yükleniyor...

Dogecoin (DOGE) ABD’deki Bitcoin ATM’lerinde Yer Alacak

Dogecoin (DOGE), ABD'de yer alan Bitcoin ATM'lerinde yer alacak.

dogecoin

Dogecoin (DOGE), ABD’de yer alan Bitcoin ATM’lerinde yer alacak. Böylelikle çok daha fazla insan Dogecoin’e kolaylıkla erişebilecek.

ABD’nin en büyük Bitcoin ATM sağlayıcısı olan CoinFlip, piyasa talebini karşılamak adına Dogecoin’i destekleyeceklerini duyurdu. Şirketin kurucu ortağı ve CEO’su olan Daniel Polotsky, bir “meme coin” olarak ortaya çıkan DOGE’u, talep doğrultusunda ATM’lere ekleyeceklerini duyurdu.

Şirketin bu hamlesi çok da şaşırtıcı değil. Yakın zamanda Elon Musk, Snopp Dog, Gene Simmons ve Kevin Jonas gibi ünlü isimler Dogecoin’i öven açıklamlar yaptılar. Dogecoin’in popülaritesinin her geçen gün artması, CoinFlip’in de gözünden kaçmadı.

CoinFlip, kurmuş olduğu terminaller ile geçtiğimiz yıl, Bitcoin ATM ağının boyutunu üçe katladı. Şirket ABD’nin 50 eyaletinin 45 tanesinde hizmet veriyor. Bu ATM’ler sayesinde, kripto paralara erişim öncekinden daha kolay hale geldiğinden, gelirlerde de %360 oranında bir artış yaşandı.

 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner