Yükleniyor...

Binance Coin (BNB) Boğa Koşusuna Hazır mı? Analiste Göre 500 Dolar Seviyesine Çıkabilir

Binance Coin (BNB), Bitcoin'in (BTC) altına yaptığını Ethereum'a (ETH) yapabilecek mi?

binance coin bnb boga

Binance Coin (BNB), Bitcoin’in (BTC) altına yaptığını Ethereum’a (ETH) yapabilecek mi? Birçok yatırımcının kafasında bu soru var: Daha iyi bir alternatif olarak hareket ederek piyasa değerini yükseltebilir mi?

Binance kripto para borsasının kurucusu/CEO’su Changpeng Zhao, 28 Şubat’ta Binance Smart Chain’i; Vitalik Buterin’in açık kaynaklı blok zinciri Ethereum’una karşı koyan bir tweet flood’unda övdü.

Zhao, Ethereum ağının “yük ile başa çıkamadığı” için kapanmak zorunda kalan Friendster ve MySpace gibi eski sosyal medya platformlarıyla karşılaştırdı. Ethereum’un bir ağ olarak büyüdüğünü, ancak hizmetlerinin yavaş ve pahalı olmaya devam ettiğini belirtti. Buna karşılık, akıllı sözleşme işlevlerine sahip merkezi bir blok zinciri protokolü olan Binance Smart Chain (BSC), daha düşük bir ücret karşılığında daha fazla işlemi gerçekleştirebilir.

CZ, “BSC bir ETH katili değil” diye tweet attı:

“ETH’den öğrenilenlerle oluşturuldu ve bir temel sorunu, yüksek ücretleri çözmeye yardımcı olmaya çalışıyor. O şekilde tasarlanmamıştı ya da en azından bana öyle sunulmamıştı.”

Zhao’nun Ethereum’a yönelttiği eleştiriler, kripto para topluluğunda oldukça ses getirdi. Anonim bir analist, Binance ekosisteminin yerel token’ı BNB’nin yatırımcılar tarafından tercih edilmesiyle beraber şu andan itibaren değerinin neredeyse iki katı olan 500 dolara çıkabileceğini söyledi ve bunun için 5 neden öne sürdü:

Boğa Sinyalleri

BNB, yeni ortaya çıkan blok zinciri projeleri için bir kitle fonlaması platformu, faiz getirici havuzlar ve iki ayrı blok zinciri (bunlardan biri BSC) dahil olmak üzere tüm Binance platformlarında fiili bir para birimi sunar. Yatırımcılar, söz konusu Binance hizmetleri için indirimli ücretler ödemek için BNB kullanıyor. Bu arada, token’ları Binance borsasında listelemek isteyen projeler de firmaya BNB üzerinden ödeme yapabilir.

Genel olarak, Binance ekosisteminin büyümesi, yerel kripto para birimi BNB’nin daha fazla benimsenmesi anlamına geliyor. Bu arada, şirket her çeyrekte BNB gelirinin yüzde 20’sini yakarak artan talebe karşı kıtlık sağlıyordu. Ancak Mart 2019’da Binance, teknik incelemesini hazinedeki BNB’nin “hacimlere” göre yakılması şeklinde değiştirdi. Hazineleri donmuş ve dolaşımda olan 32 milyon ve 16,5 milyon BNB’ye sahiptir. Çoğu kişi için BSC, Ethereum’un statükosuna doğrudan meydan okuduğu için bir BNB için bir boğa katalizörüdür.

Peki analistin bahsettiği 5 önemli neden nedir? Gelin birlikte bakalım:

  • En iyi borsanın kripto para birimi.
  • “Merkezi” pazarlama, ademi merkeziyetçilerden daha güçlüdür.
  • Daha az ücret / daha hızlı işlemler.
  • Daha hızlı büyüme.
  • Daha fazla seçenek.

Analiste göre şu anda BNB, limit olarak ETH’den 4,6 kat daha küçük olsa da büyüme potansiyeli var. Analist şu ifadeleri kullandı:

“Sözlerimi not edin: Tüm temeller ve piyasa koşullarıyla beraber BNB minimum 500 dolara ulaşılabilir.”

BNB, yazının yazıldığı sırada CoinMarketCap verilerine göre 251 dolardan işlem görüyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner