Yükleniyor...

Dogecoin (DOGE) Artık Mülk Hissesi Satın Almak İçin Kullanılabilir

Yakın zamanda, San Francisco merkezli girişim Pacaso, ABD'deki en iyi ikinci ev destinasyonlarından bazılarında müstakil evlerdeki hisseler için Dogecoin ($DOGE) dahil olmak üzere kripto paralarla ödeme yapmanın artık mümkün olduğunu duyurdu.

doge dogecoin

Yakın zamanda, San Francisco merkezli girişim Pacaso, ABD’deki en iyi ikinci ev destinasyonlarından bazılarında müstakil evlerdeki hisseler için Dogecoin ($DOGE) dahil olmak üzere kripto paralarla ödeme yapmanın artık mümkün olduğunu duyurdu.

Pacaso CEO’su Austin Allison bir röportajda Bloomberg’e şunları söyledi:

“İkinci ev sahibi olmak, salgın öncesi aileler için bir hayaldi, ancak bu ilgi Covid-19’un insanların çalışma ve yaşama şeklini değiştirmesiyle daha da arttı.”

Bloomberg haberde, Pacaso’nun ABD’de müstakil evler satın aldığını ve ardından bu mülklerdeki mülkiyet hisselerini sattığını ifade ediyor (asgari yatırım konutun sekizde biridir). Ev sahipleri yıl boyunca konaklama rezervasyonu yapabiliyor (evde kalabilecekleri hafta sayısı mülkiyetlerinin büyüklüğüne bağlıdır) ve ilginç bir şekilde Pacaso, ev sahiplerinin eşyalarının “geliş ve çıkışta değiştirilmesini” sağlıyor.

20 Ekim’de yayınlanan bir basın açıklamasında Pacaso, “platformu aracılığıyla sunulan ikinci evlerdeki mülkiyet hisseleri için bir ödeme seçeneği olarak kripto para birimini kabul etmeye başlayacağını” duyurdu. Sektörde bir ilk olarak ortaklar evleri için Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH), Dogecoin (DOGE), Wrapped Bitcoin (WBTC) ile ödeme yapabilecekler.

Basın açıklamasında kripto ödemelerinin kripto ödeme işlemcisi BitPay tarafından gerçekleştirileceği bilgisi yer aldı.

Pacaso CEO’su şunları söyledi:

“Dijital para birimleri ve onlara güç veren blockchain, emlak endüstrisinde artan bir şekilde benimseniyor. Ve bir kripto ödeme seçeneği, evlerin olası alıcılarıyla yaptığımız görüşmelerde tekrar eden bir konu. Uluslararası olarak genişledikçe ve ev ortak mülkiyetini dünya genelinde daha fazla insanın erişimine açtıkça, bu talebe yanıt verebilmek ve müşterilerimize mümkün olduğunca çok sayıda ödeme seçeneği sunabilmekten heyecan duyuyoruz.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner