Yükleniyor...

Dogecoin (DOGE), Bitcoin’den Sonra Sosyal Medyada En Çok Konuşulan Kripto Para! Eski Günlerine Dönebilir mi?

Meme kripto para birimleri söz konusu olduğunda, bu kripto paralar etrafındaki sosyal medya etkileşimi önemlidir.

doge sosyal medya fiyat

Meme kripto para birimleri söz konusu olduğunda, bu kripto paralar etrafındaki sosyal medya etkileşimi önemlidir. Kripto para dünyasındaki en yüksek piyasa değerine sahip meme parası Dogecoin (DOGE) için de bu geçerli.

En popüler meme kripto para için en son sosyal medya verileri dikkatleri üzerine çekti. DOGE, son zamanlarda Shiba Inu’ya (SHIB) kıyasla popülerlik ölçeğini düşürmüş gibi görünüyor. Ancak şimdi DOGE eskisi kadar popüler olmaya hazırlanıyor gibi görünüyor.

Dün haberini verdiğimiz üzere Dogecoin resmi Twitter hesabının takipçi sayısı artık üç milyon kullanıcıyı aştı. DOGE, 4.5 milyon takipçisi ile Bitcoin’den sonra en çok takipçisi olan kripto para birimi. Onu yakından takip eden ise 2,7 milyon takipçisi ile Dogecoin katili olarak bilinen Shiba Inu (SHIB).

Dogecoin Fiyat Hareketi

Dogecoin (DOGE) piyasanın hareketlenmesiyle beraber son 24 saatte %6 oranında yükseliş kaydetti. Popüler meme kripto para birimi yazının yazıldığı sırada 0.156901 dolardan işlem görüyordu.

DOGE son 7 günde %12, son 1 senede ise %170 oranında yükseliş kaydetti. Meme kripto para 8 Mayıs 2021’de belirlediği ATH’sinden hala %78.6 oranında uzakta.

SHIB, Ekim ayında yatırımcıları çekmeyi başardı. SHIB’nin yükselişinin Elon Musk’ın Shiba Inu köpeğinin bir fotoğrafını paylaşması gerçeğine bağlanabileceği düşünülüyor. Bu, Elon Musk’ın artık Dogecoin’den uzaklaşıp yeni bir meme token’ına yöneleceği söylentisine yol açtı.

SHIB yükselişteyken Musk’ın istemeden de olsa yarattığı hype’tan destek alması ve DOGE’un aynı anda aynı miktarda sevgiyi alamaması, en popüler meme coin topluluğunun DOGE’un artık eskisi gibi olamayacağını düşünmesine neden oldu. Peki bu durum değişiyor mu?

Her ne kadar SHIB bugün %25 oranında yükselse de, DOGE hala en çok konuşulan kripto paralardan birisi olmaya devam ediyor. Önümüzeki günlerde bu 2 meme kripto para arasında neler yaşanacağını birlikte göreceğiz.

DOGE Reddit’te de Ön Planda

Dogecoin Twitter hesabı sadece bir yılda %681 takipçi artışı gördü. Üstelik popüler meme coin Reddit’te de benzer bir kazanç elde etti. Dogecoin’in platformda 2,3 milyon abonesi var. 2021 yılına baktığımızda Reddit’te 2021 yılında en çok konuşulan kripto para birimi DOGE oldu. Ayrıca Dogecoin’in 2021’de başlayan Elon Musk kaynaklı fiyat rallileri yaşadığını da göz ardı etmemek gerekiyor. Önceki günlerde ise Tesla’nın bazı Tesla markalı ürünlerin ödemesi için DOGE’yi kabul ettiğini duyurmasından sonra DOGE daha konuşulur hale geldi.

Dogecoin, Nisan 2021’de bir milyon takipçiyi aştı. Ancak 2021’de her şey güllük gülistanlık olmadı. Kripto para geçtiğimiz sene ciddi bir gerileme yaşadı. Öyle ki DOGE ATH’sinden %79 oranında uzakta bulunuyor.

Twitter’da Shibetoshi Nakamoto takma adını kullanan Dogecoin’in kurucu ortağı Billy Markus da bir milyon Twitter takipçisini aştı. Markus şu anda en çok takipçisi olan kripto para kurucularından biri. Meme parasını Markus ile birlikte yaratan Avustralyalı programcı Jackson Palmer’ın 41.600 takipçisi var. Bu noktada Palmer ve Markus’un kripto para piyasalarına yönelik farklı yaklaşımları dikkat çekiyor. Markus, Elon Musk ile birçok kez etkileşime girerken, Palmer kripto para birimi endüstrisini sert bir şekilde eleştiriyor. Temmuz ayında viral hale gelen bir tweet’te Jackson Palmer, kripto para birimi endüstrisini zenginler tarafından yönetilen “güçlü bir kartel” olarak nitelendirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner