Yükleniyor...

Dogecoin (DOGE) Resmi Twitter Hesabı, Üç Milyon Takipçiyi Aştı

Popüler meme token Dogecoin'in, resmi Twitter hesabı üç milyon takipçiyi aştı.

dogecoin

Popüler meme token Dogecoin’in, resmi Twitter hesabı üç milyon takipçiyi aştı.

Dogecoin, Bitcoin’den sonra Twitter’da en çok takipçiye sahip ikinci en büyük kripto para birimi oldu. Dogecoin’in rakibi, Shiba Inu ise 2,7 milyon Twitter takipçisi var.

Dogecoin Topluluğu Büyümeye Devam Ediyor

dogecoin elon musk

Dogecoin’in Twitter hesabı geçtiğimiz yıl büyüme kaydederek takipçi sayısında %681’lik bir artış gösterdi. Dogecoin’in Reddit topluluğu da 2,3 milyon aboneye sahip. 

Dogecoin’in popülaritesi, Elon Musk’ın yönlendirdiği fiyat rallisi nedeniyle 2021’in dördüncü çeyreğinde patladı. Dogecoin Twitter hesabı, Nisan ayı sonunda bir milyon takipçiyi aşmıştı. 

Bununla birlikte, bu etkileyici büyüme, meme token fiyatının Mayıs ayı başlarında çökmeye başlamasından sonra durdu. Yine de, Dogecoin birçok kripto para biriminden daha iyi performans gösterdi.      

CoinMarketCap verilerine göre, yazı yazıldığı sırada Dogecoin %0.85 oranında yükselişe geçerek 0.1478 dolardan işlem gördü. Popüler meme token piyasa değerine göre 11. en büyük kripto para birimi olmaya devam ediyor.   

Dogecoin Kurucu Ortağı Markus da Twitter’da Popüler Olmaya Başladı

billy markus dogecoin

Twitter’da Shibetoshi Nakamoto takma adıyla tweet atan Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus da bir milyon Twitter takipçisini geçerek en popüler kripto para kurucularından biri oldu. Twitter’da 72,8 milyon takipçisi olan Musk ile sık sık etkileşimden yararlandı. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner