Yükleniyor...

Dogecoin (DOGE) Fiyat Analizi – 5 Ocak 2023

2023'e girmemizle birlikte kripto para piyasasında kimi token'larda ufak çaplı da olsa yükselişler gerçekleşti.

dogecoin vakfi

2023’e girmemizle birlikte kripto para piyasasında kimi token’larda ufak çaplı da olsa yükselişler gerçekleşti. Bu yükselişlerden arasında dikkat çekenlerden biri ise sevilen altcoin’lerden olan DOGE’da yaşandı.

Dogecoin (DOGE) CoinGecko verilerine göre son 24 saatte yüzde 0,6 yükseliş kaydetti.

Dogecoin Fiyat Analizi

Kripto para topluluğunun en sevilen token’larından olan Dogecoin (DOGE) 2013 yılının Aralık ayında ortaya çıkmıştır. Günümüzde yatırım ve işlem amaçlı kripto paraların daha fazla tercih edilmesi sebebiyle Dogecoin (DOGE) gündemde sık sık yer ediniyor.

doge analll
DOGE’un günlük grafiği

DOGE’un günlük grafiğine baktığımızda 0,16 dolar bölgesinden şiddetli bir şekilde 0,072 dolara gerilediğini görebiliyoruz. Buradan sonra DOGE’da sular durulmamış, fiyat inişli çıkışlı devam etmiş. DOGE’da bir sonraki hedef 0,08 dolar bölgesi olabilir. Bunun dışında bir düşüş senaryosunda da fiyat bizleri 0,07 dolara kadar geriletebilir.

Dogecoin fiyat analizi, Göreceli Güç Endeksinin (RSI) 41 olduğunu ortaya koyuyor ve bu, DOGE için istikrarlı bir sayıya işaret ediyor. Buna ek olarak, RSI puanının doğrusal olarak hareket ettiği görülüyor, bu da istikrarlı bir piyasayı ve eşit alım ve satım faaliyetlerini işaret ederek piyasada istikrarı gösteriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner