Yükleniyor...

Dogecoin (DOGE), Güncelleme Haberinden Sonra Yükselişe Geçti!

Popüler meme kripto para birimi Dogecoin (DOGE), son 24 saatte %8 oranında yükseliş yaşadı.

doge fiyati

Popüler meme kripto para birimi Dogecoin (DOGE), son 24 saatte %8 oranında yükseliş yaşadı. Kripto para yazının yazıldığı sırada 0.28 dolardan işlem görüyordu.

Dogecoin’in yükselişi, gelen son haberler ve artan piyasa hissiyatıyla desteklendi. TradingView’e göre, Dogecoin Core 1.14.5 güncelleme duyurusunun ardından meme tabanlı kripto para fiyatı %11 arttı, ancak daha sonra hızla geri çekildi ve günün kârının yaklaşık yarısını kaybetti.

Kripto paranın ani büyümesinin bir başka nedeni de, şu anda 3 trilyon dolar değerinde olan kripto para piyasasındaki ralli. Ancak büyümenin ana yakıtı, gün içine haberini verdiğimiz gibi Elon Musk tarafından desteklenen ve ücretlerde düşüşe yol açan güncelleme. Ücret indirimi, ağın daha fazla merkezsizleştirilmesi için her zaman hazır olan Dogecoin topluluğu tarafından da sıcak bir şekilde karşılandı.

Güncelleme, işlem maliyetlerinin düşürülmesine ek olarak, Dogecoin kullanıcıları için sorunlara neden olan önceden var olan güvenlik açıklarını düzelterek ağın performansını da iyileştiriyor.


Piyasadaki hızlı geri dönüş, büyük olasılıkla Doge’un Eylül değerine geri döndüğü yerel zirve olan 0,3 dolarlık fiyata yakın satış baskısından kaynaklandı. Dogecoin, ayın başından bu yana istikrarlı bir şekilde yükseliş trendinde hareket ediyor. Yine de kripto para birimi 8 Mayıs’ta belirlediği ATH’sinden %60 oranında uzak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner