Yükleniyor...

Dogecoin (DOGE), Tesla’nın Bitcoin (BTC) Satın Alımı Sonrasında Oluşan Altcoin Düşüşüne Direndi

Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin (BTC) satın alımından sonra BTC fiyatı patladı ve dakikalar içinde Bitcoin'in değeri 6000 dolar arttı.

dogecoin

Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin (BTC) satın alımından sonra BTC fiyatı patladı ve dakikalar içinde Bitcoin’in değeri 6000 dolar arttı.

Sonuç olarak Bitcoin 40,000 doları aştı ve son olarak 44,127 dolara kadar çıktı. Bitcoin, 40,000 doları aştıktan sonra düşüşe geçmişti. Ama Tesla’nın satın alma işlemi trendi tersine çevirdi.

Bitcoin’in 40,000 dolar bariyerini kıramaması altcoin’lerin piyasa hakimiyetlerinin %39’a kadar çıkmasını sağlamıştı. Ama Tesla’nın satın alma işlemi Bitcoin’in piyasa hakimiyetini birkaç saat içinde %62,4’e çıkardı.

Altcoin’ler Bitcoin’e Oranla Değer Kaybediyor

Genelde piyasadaki en değerli coinin fiyatı oynak olurken bugünkü durum aksini gösterdi. Çoğu coin Bitcoin’e oranla değer kaybetti, Bitcoin ise değerini artırmayı başardı. Başta Ripple (XRP) olmak üzere, çoğu kripto para birimi günü kayıplarla kapadı.

Fakat bu düşüşe rağmen Dogecoin (DOGE) direnmeyi başardı. Elon Musk’ın dilinden düşürmediği kripto para birimi DOGE, 0.080 dolar civarındaki konumu korumayı başardı. DOGE, son 24 saatte %18, son 7 günde ise %120 oranında yükseliş yaşadı.

Yaşanan Tesla olayı sonrasında kripto para piyasası hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner