Yükleniyor...

Dogecoin (DOGE) Vakfı’nın Avukatları, Taklit Proje İçin Harekete Geçti

Dogecoin (DOGE) başta bir şaka olarak ortaya çıkmış olsa da, 36 milyar dolarlık değere ulaşarak kripto varlık dünyasının en önemli isimleri arasında yer alıyor.

doge 3

Dogecoin (DOGE) başta bir şaka olarak ortaya çıkmış olsa da, 36 milyar dolarlık değere ulaşarak kripto varlık dünyasının en önemli isimleri arasında yer alıyor.

Bugün paylaşılan blog gönderisine göre Dogecoin Vakfı, markasını korumak için avukatlarını görevlendirmiş durumda.

Dogecoin’in bir kopyası olan Dogecoin 2.0 bu yılın başlarında Binance Smart Chain üzerinde piyasaya sürüldü ve orijinal DOGE’un güncellenmiş bir versiyonu olduğu iddia edildi.

Selefinden farklı olarak Dogecoin 2.0, 100 milyon tokenlık sabit bir arza sahip. Ayrıca BSC üzerinde çalıştığından daha küçük ücretler söz konusu.

Dogecoin 2.0 Mayıs ayında gerçekleşen dağıtımın ardından, bu ayın başlarında CoinMarketCap’te de yer aldı.

Dogecoin 2.0’ın seyreltilmiş piyasa değeri yalnızca 2.7 milyon dolar seviyesindeyken, bu durumdan endişe eden bazı topluluk üyeleri tokenı Dogecoin Vakfı’na bildirdi. Dogecoin Vakfı’nın avukatları, Dogecoin 2.0’ın farklı bir isim seçmesini istiyor.

“Projenin, Dogecoin projesinin haklarını ve itibarını ihlal etmeyen yeni bir isim seçmesini talep ediyoruz. Ayrıca gelecekteki çabalarında yapabilecekleri her türlü yeniliği de sabırsızlıkla bekliyoruz”

Yenilenen Dogecoin Vakfı, bu ayın başlarında tekrar faaliyete geçti. Elon Musk’ın iş ortağı Jared Birchall ve Ethereum’un (ETH) kurucusu Vitalik Buterin de vakfın danışma kurulunda yer alıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner