Yükleniyor...

Dogecoin Hayranı Elon Musk, Takipçilerini Kripto Paralara Dikkatli Yatırım Yapmaya Çağırdı

Elon Musk kripto para birimlerini "gelecek vaat eden" olarak nitelendiriyor ancak insanları dikkatli olmaya çağırıyor.

musk

Elon Musk kripto para birimlerini “gelecek vaat eden” olarak nitelendiriyor ancak insanları dikkatli olmaya çağırıyor.

Tesla CEO’su Elon Musk, Dogecoin’in (DOGE) “para biriminin geleceği” olabileceğini iddia ettiği TMZ videosunu Twitter’da yayınladı.

Milyarder, videoyu paylaşırken kripto paraların “umut verici” olduğunu söyledi ancak takipçilerini “dikkatli bir biçimde yatırım yapmaya” çağırdı. Musk’tan aşırı ilgi gören meme coin DOGE, bu haftanın başlarında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,69 dolara fırlayarak birçok insana iyi bir kazanç sağladı. Meme kripto para birimi, mütevazı bir düzeltmenin ardından şu anda 0,57 dolardan işlem görüyor.

Kendisini “Dogefather” olarak ilan eden Musk’ın, Dogecoin’e 8 Mayıs’ta gerçekleşecek olan ve merakla beklenen “Saturday Night Live”da destek vermesi bekleniyor.

Girişimcinin Shiba Inu’dan esinlenen kripto paraya yatırım yapıp yapmadığı net olarak bilinmese de daha önce kişisel Bitcoin varlıklarına sahip olduğunu doğrulamıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner