Yükleniyor...

Araç Sigorta Şirketi Metromile, Bitcoin (BTC) ile Prim Ödemelerine İzin Veriyor

Mil başına ödeme yapan bir araç sigorta şirketi olan Metromile, Bitcoin (BTC) ile prim ödemelerine izin vereceğini duyurdu.

metro1

Mil başına ödeme yapan bir araç sigorta şirketi olan Metromile, Bitcoin (BTC) ile prim ödemelerine izin vereceğini duyurdu.

Metromile, poliçe sahiplerinin iddiaları için kripto almalarına izin verecek. Ek olarak firma, yılın bu çeyreğinde 10 milyon dolarlık Bitcoin satın almayı planlıyor.

Şubat ayında SPAC anlaşması ile halka açılan Metromile hisseleri, Nasdaq’ta işlem görüyor.

Şirket, sürüş davranışı ve araç kullanışına göre bir prim belirleyebilmek için araç içi teşhislerini GPS ile birleştiren telematik teknolojisini kullanıyor. Bu teknoloji sayesinde iyi sürücülerin, kötü sürücüleri sübvanse etmesinin önüne geçiliyor.

Metromile CEO’su Dan Preston, gerçekleştirdiği açıklamada, Bitcoin’i benimsemenin kendileri için oldukça doğal bir adım olduğunun altını çizdi:

“Bitcoin, müşterilerimize bir seçenek sunabilme adına attığımız doğal bir adımdır. Konuyla ilgili olarak potansiyel bir oynaklık söz konusu olacak, ancak bu şekilde işlem yapmamızın önemli bir adım olduğunu düşünüyorum.”

Preston, bu benimseme işlemiyle birlikte, müşterilerinin güçlü talebinin de karşılandığına inanıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner