Yükleniyor...

Araç Sigorta Şirketi Metromile, Bitcoin (BTC) ile Prim Ödemelerine İzin Veriyor

Mil başına ödeme yapan bir araç sigorta şirketi olan Metromile, Bitcoin (BTC) ile prim ödemelerine izin vereceğini duyurdu.

metro1

Mil başına ödeme yapan bir araç sigorta şirketi olan Metromile, Bitcoin (BTC) ile prim ödemelerine izin vereceğini duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Metromile, poliçe sahiplerinin iddiaları için kripto almalarına izin verecek. Ek olarak firma, yılın bu çeyreğinde 10 milyon dolarlık Bitcoin satın almayı planlıyor.

Şubat ayında SPAC anlaşması ile halka açılan Metromile hisseleri, Nasdaq’ta işlem görüyor.

Şirket, sürüş davranışı ve araç kullanışına göre bir prim belirleyebilmek için araç içi teşhislerini GPS ile birleştiren telematik teknolojisini kullanıyor. Bu teknoloji sayesinde iyi sürücülerin, kötü sürücüleri sübvanse etmesinin önüne geçiliyor.

Metromile CEO’su Dan Preston, gerçekleştirdiği açıklamada, Bitcoin’i benimsemenin kendileri için oldukça doğal bir adım olduğunun altını çizdi:

“Bitcoin, müşterilerimize bir seçenek sunabilme adına attığımız doğal bir adımdır. Konuyla ilgili olarak potansiyel bir oynaklık söz konusu olacak, ancak bu şekilde işlem yapmamızın önemli bir adım olduğunu düşünüyorum.”

Preston, bu benimseme işlemiyle birlikte, müşterilerinin güçlü talebinin de karşılandığına inanıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x