Yükleniyor...

Dogecoin Kurucu Ortağı Markus, DOGE’un Yükselişini Yorumladı

Dogecoin'in kurucu ortağı Billy Markus, son DOGE rallisini neyin tetiklemiş olabileceğiden bahsetti.

doge

Dogecoin’in kurucu ortağı Billy Markus, son DOGE rallisini neyin tetiklemiş olabileceğiden bahsetti.

Billy Markus, meme-coin DOGE’u 2013’te Bitcoin parodisi olarak yarattı. Geçen ay Dogecoin 0,0026 dolar gibi düşük bir seviyeden el değiştiriyordu ve şu anda en iyi dört dijital varlıktan birisi haline geldi. DOGE, yazının yazıldığı sırada 0,60’tan işlem görüyordu.

Tesla CEO’su Elon Musk, DOGE’u önce “halkın para birimi” olarak adlandırıldı, sonra SpaceX aracılığıyla “gerçek aya gerçek DOGE” yollayacağına söz verdi. Musk’ın bu tweet’leri nedeniyle DOGE’da bu yıl büyük fiyat artışları görüldü. Şimdiyse topluluk bu hafta sonu yayınlanacak olan ve Elon Musk’ın sunacağı. Saturday Night Live (SNL) bölümünü heyecanla bekliyor. Musk’ın SNL’de DOGE’dan bahsedeceğine dair büyük bir inanç var.

Bir CNBC muhabiri Kate Rooney’e göre, en yeni DOGE yatırımcıları özellikle Musk’ın tweet’lerini meme-coin’in ana fiyat artırıcısı olarak görüyor.

DOGE Kurucu Ortağından Ralli Yorumu

Jackson Palmer ile birlikte Dogecoin’i yaratan ve 2013’te piyasaya süren Billy Markus, son Dogecoin rallisine ilişkin görüşünü paylaşmak için Twitter’a girdi. Markus, DOGE’u basit hareketlerin yönlendirdiğine inanıyor. Piyasadaki fiyat, insanların kendi nedenlerine göre aldıkları kararlara göre yön değiştiriyor:

“DOGE neden düşüyor? DOGE’un yükselişiyle aynı sebep. Alış ve satış. Bu kadar. Kripto para alanı duygu ve duyarlılıkla yönetilir. İnsanlar kendi gerekçeleriyle alıp satarlar ve bu kararlar fiyatı değiştirir. Bu bir hız treni. Hep öyleydi.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner