Yükleniyor...

DogeCoin NASCAR’da!

DogeCoin, Aralık 2013'te yeni bir kriptopara birimi olarak çıktığından beri, 6 ay içerisinde muazzam bir gelişme kaydetti.

DogeCoin, Aralık 2013’te yeni bir kriptopara birimi olarak çıktığından beri, 6 ay içerisinde muazzam bir gelişme kaydetti. DogeCoin bugüne kadar Reddit platformunda sıkça rastladığımız küçük bahşişler ve türlü organizasyonlara yapılan bağışlarla adını kısa sürede duyurdu.

Eğlenceli, saçma ve yanlış yazılan başlıkların Shiba Inu cins bir köpeğin arkaplanını oluşturduğu CAPSler hazırlanarak büyük bir internet geyiği haline gelmesiyle birlikte DogeCoin, büyük bir fenomen haline gelmiş durumda. “so very wow,” “such coin,” “very moon,” ,”to the moon” tarz başlıklar her ne kadar uzaktan bakanlara çok anlamsız gözükse de, DogeCoin topluluğu arasında bu kelime grupları sıkça kullanılıyor.

Billy Markus tarafından geliştirilen ve kısa sürede fenomen olan DogeCoin, arkasında oluşturduğu geniş topluluk ile birlikte şu ana kadar bir çok organizasyona bağış topladı. Fiyat değeri Bitcoin ile karşılaştırılamayacak durumda olsa da, işlem hacmi bakımından DogeCoin’i hafife almamak gerekiyor. Bugüne kadar DogeCoin topluluğu Jameyka yarış kızağı takımına, Sochi olimpiyatlarına katılan Shiva Keshavan isimli atlete ve son olarak bir NASCAR sürücüsüne bağış topladı.

Önceki aylarda Sochi olimpiyatlarında desteklediği sporcular ile tarih yazan DogeCoin topluluğu, bu sefer de toplanan 55.000 dolarlık bağış ile NASCAR sürücüsü Josh Wise’a destek olarak isminden bahsettiriyor. 4 Mayıs tarihinde yapılacak yarış için bağışın ilk gününde 67.8 million Dogecoin toplandı ve Josh Wise’ın süreceği araba DogeCoin temalı resimler ile süslendi. Hatta arabanın hangi renge boyanacağı ile ilgili karar da yine DogeCoin subreddit’i üzerinden gerçekleştirilen yarışma ile verildi.

DogeCoin topluluğunun deyişiyle, “so very wow” niteliğinde olacak NASCAR yarışı ile DogeCoin kendini kanıtlayacağa benziyor. Topluluğun bu tür organizasyonlarla ismi duyuldukça, gücünü tazeleyerek yeni bağış kampanyaları düzenleyeceğini umarız.

“so NASCAR”, “much speed”

Öne çıkarılan görsel, gas2.org’tan alınmıştır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner