Yükleniyor...

Bloomberg, Bitcoin Fiyatlarını Listeye Ekledi

Piyasanın önde gelen finansal haber kanalı Bloomberg, bugün 320.

Piyasanın önde gelen finansal haber kanalı Bloomberg, bugün 320.000’in üzerindeki abonesine Bitcoin fiyatlarını takip etme olanağını sunduğunu açıkladı. Bloomberg aboneleri her ikisi de San Francisco bazlı olan Kraken ve Coinbase verilerinden Bitcoin fiyatlarını Bloomberg Terminali’nden takip edebilecekler.

Bloomberg blogunda açıklandığı üzere, abonelerden gelen taleplerin yoğunluğu üzerine Bloomberg, Bitcoin fiyatlarını listelemeye başladı. Bloomberg milyonlarca yatırımcı tarafından takip ediliyor ve bu çoğunluktaki yatırımcı okuru olan bir haber kanalının Bitcoin fiyatlarını listeye dahil etmesi oldukça önemli bir gelişme.

Bloomberg’in Bitcoin’i fiyat listesine eklemesinde gösterilen nedenler ise şunlar:

1. Saydamlık * Bloomberg tüm finansal piyasalara saydamlık getirmek için kuruldu. İnanıyoruz ki tüm finansal piyasalar, hatta dijital para birimleri bile bu saydamlıktan fayda sağlayacaktır.

2. Müşteri Talebi * Bloomberg’in en öncelikli amacı, müşterilerin istek ve ihtiyaçlarını karşılamak olmuştur. Okurlarımız ve müşterilerimiz Bitcoin ve diğer dijital para birimleri ile oldukça fazla ilgileniyorlar ve bu piyasaları takip etmek için bizden araçlar talep ediyorlar.

3. İnovasyon * Bitcoin ve diğer dijital para birimleri henüz emekleme döneminde olsalar dahi, finans ve teknolojiyi tek bir potada eritip, bu alanda büyük yenilikler getirdiler. Bu kesişmeyi sağladıkları için Bloomberg olarak Bitcoin fiyatlarını listelemeyi uygun gördük.”

Bloomberg bu açıklamayı yaptıktan sonra, Bitcoin’le ilgili hiçbir garanti vermediklerini ve alım-satım yapan kişilerin Bloomberg üzerinden bu işlemleri gerçekleştiremeyeceklerini vurguladı. Bitcoin şu anda para birimi olarak kullanımlarda sadece belli bir bölümü temsil ediyor. Ayrıca medyadaki haberlerden oldukça fazla etkilenmesi ve fiyatlardaki dalgalanma, Bitcoin’in hâlâ yatırımcılara bir garanti vermediğini gösteriyor. Fakat görüyoruz ki, Bitcoin’le ilgili global ilgi gün geçtikçe artmakta ve Bloomberg gibi büyük bir finansal haber kanalının Bitcoin’ le ilgilenmesi çok büyük bir gelişme.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner