Yükleniyor...

Çin’in Baskısı, FXBTC’nin Sonu Oldu

Daha önce PBOC'un Bitcoin hakkında yaptığı uyarı üzerine anlaşmalı olduğu bankalarla birtakım sorunlar yaşayan Çin bazlı exchange sitesi FXBTC, aldığı kararla birlikte 10 Mayıs'ta kapanacağını açıkladı.

Daha önce PBOC’un Bitcoin hakkında yaptığı uyarı üzerine anlaşmalı olduğu bankalarla birtakım sorunlar yaşayan Çin bazlı exchange sitesi FXBTC, aldığı kararla birlikte 10 Mayıs’ta kapanacağını açıkladı.

Yapılan açıklamada FXBTC yetkilileri, PBOC’un yüksek baskıları nedeniyle bankalarla sorunlar yaşadıklarını ve bu sorunların PBOC’un etkisiyle kapatılma kararında etkili olduğunu söyledi. Aynı zamanda PBOC’un uyarısı ile birlikte yaşanan uzun dönemli kayıplar da şirketin kapatılması kararını körükledi.

CryptoCoinsNews çevirisine göre açıklama sitede şu şekilde yer aldı: “Web sayfası 1 yılı aşkın bir süredir etkin ve karşılaştığı sorunlara rağmen müşteri desteğini arkasına almış durumda. Fakat biz ne kadar çalışırsak çalışalım, PBOC’un baskısıyla karşı karşıya kaldığımızda, tamamen güçsüz bir konuma düşüyoruz.”

Kullanıcılar 10 Mayıs tarihine kadar site üzerinden işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

Çin’in 15 Nisan’da yapması beklenen açıklamanın gelmemesi ve daha sonra Caixin’in haberine göre PBOC yetkililerinin şirketlere uyarı yapması tam bir akıl karışıklığı yaratmıştı. Fakat exchange sitelerinin çalışmalarını durdurması ve bazı şirketlerin de Bitcoin’le arasına mesafe koyması, uyarıların ne kadar ciddi olduğunu belirtir nitelikte.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner