Yükleniyor...

Dünya Çapında Ünlü İsimler de Bitcoin Kullanıyor

Bitcoin, kullanıcılarına sunduğu teknoloji ile adından söz ettirirken, dünya çapında da fenomen haline gelen bir kriptopara birimi oldu.

Bitcoin, kullanıcılarına sunduğu teknoloji ile adından söz ettirirken, dünya çapında da fenomen haline gelen bir kriptopara birimi oldu. Teknoloji alanında yatırım yapan şov dünyasının ünlü isimleri de, Bitcoin hakkında ilgi çekici demeçler verdiler. Hatta Bitcoin’e yatırım bile yaptılar.

Son olarak 30 Nisan tarihindeki Milken Global Konferans’ında AKON, Bitcoin’in sadece Afrika için değil, tüm dünya için parasal işlemlerde değişiklik getireceğini söyledi.

Bitcoin’e yatırım yapan ve bir çok insan tarafından yatırımları takip edilen yatırımcılar, takipçilerini de Bitcoin kullanmaya teşvik ederken; Overstock ve TigerDirect gibi dev mağazalar da ziyaretçilerine Bitcoin algısını aşılıyor. Şov dünyasının önde gelen isimleri de yatırımlarını yaparken Bitcoin’i es geçmiyorlar.

Ashton Kutcher da Bitcoin Fanatiği

Ashton Kuthcer, teknoloji dünyasını yakından takip eden ve bu alanda yatırım yapan ünlü isimlerden biri. A-Grade Investments isimli yatırım şirketinde kurucu ortak olan Ashton Kutcher, şu ana kadar BitPay, Spotify, Airbnb, Foursquare ve Uber gibi şirketlere yatırım yaptı. Kutcher’ın teknoloji alanındaki yatırımlarına önayak olan isim ise, Marc Andreessen.

 

Snoop Dogg Albümleri Bitcoin ile Alınabilecek

Geçen Aralık ayında, Twitter’da Coinbase ve Snoop Dogg arasında ilginç bir diyalog gerçekleşmişti. Gelecek albümünün satışlarında Bitcoin ödemesi kabul edeceğini belirten Snoop Dogg, albümün teslimatını da drone (insansız hava aracı) ile göndereceğini belirtmişti.

snoop-bitcoin

 

Ünlü isimlerin de Bitcoin teknolojisini takip etmeleri, yatırımlarında ve hatta albüm satışlarında Bitcoin’in kullanımını teşvik etmeleri oldukça iyi gelişmeler. Peki bu isimler “Neden Bitcoin?” kullanıyorlar?

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner