Yükleniyor...
Sponsored

Blockchain, Bitcoin’den Daha Büyük Bir Fırsat Olabilir

TechCrunch Disrupt'ta konuşan girişim sermayedarı Fred Wilson, firmasının ve kendisinin dijital para birimleri ile ilgili yatırım düşüncelerinden bahsetti.

TechCrunch Disrupt’ta konuşan girişim sermayedarı Fred Wilson, firmasının ve kendisinin dijital para birimleri ile ilgili yatırım düşüncelerinden bahsetti. CoinDesk’in haberine göre Wilson’un dijital para birimlerine yapacağı yatırımlar Coinbase gibi büyük Bitcoin şirketlerine değil, daha çok Bitcoin’in sahip olduğu teknoloji Blockchain ile ilgili şirketleri kapsayacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Blockchain’in bir çok servise entegre olabileceğini belirten Wilson, bu konuyla ilgili şunları söyledi: “Şu anda İnternetteki kimliğiniz ile ilgili Facebook, Twitter veya Google gibi platformlar adeta bir hakem görevi görmekte. Bu sayede internet ortamında siz bir kimliğe sahip oluyorsunuz. Bence bu İnternet kimliği, üçüncü parti uygulamaların olmadığı Blockchain mimarisi ile mümkün.”

Wilson bu konuya oldukça önem verdiğini ve dijital para platformundan birinin çıkıp, internetteki kimliklerimiz ile ilgili bir çalışma yapabileceği görüşünde.

Bu konuyla ilgili olarak OneName‘in bir girişimi mevcut. OneName platformunda, Bitcoin ve Namecoin blok zincirlerini kullanarak kullanıcılar kendilerine bir kimlik yaratabiliyorlar.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x