Yükleniyor...

Bankalar, Dijital Para İnovasyonlarını Desteklemeli

Blockchain.

Blockchain.info CEO’su Nic Cary, finans ve teknolojide önder isimlerin katıldığı New York Ideas konferansında yaptığı konuşmada, dijital para birimlerinin geleceğinden bahsetti. Konuşmada Bitcoin endüstrisinden, dijital para birimlerinin nasıl ödeme mekanizması olarak kullanılabileceğinden, devletlerin dijital paralara nasıl bir düzenleme getirmesi gerektiğinden bahsedildi.

Nic Cary, konuşmasında bankaların Bitcoin ve dijital para inovasyonlarına destek vermesi ile birlikte, adaptasyonunu daha hızlı ve daha kısa sürede tamamlanacağını belirtirken, şunları da söyledi: “Bazı şeylerin dijitalleşmesi konusunda düşündüğüm zaman -ki eskiden posta gönderirdik, şimdi e-posta gönderiyoruz; eskiden kitap satın alırdık, şimdi kitapları Amazon’dan temin ediyoruz- paranın dijitalleşmesini sadece bir teori olarak görmüyorum.”

McKinsey’nin, Global Ödeme Sistemleri konusunda tecrübeli ismi Philip Bruno ise, Bitcoin’in bir para birimi olarak değil, bir ödeme sistemi olarak görülmesinin daha doğru olduğu konusunda. Bu kanısını da Bitcoin’in oldukça spekülatif bir yapıda olmasına dayandırıyor. Düzenlemeler için ise Philip Bruno şunları söyledi: “Düzenlemelerin ve merkez bankasının asıl ilgilendiği şey, ödeme ağının nasıl tasarlanabileceği ve bu yolda teknolojiden neler öğrenebilecekleri.”

Nic Cary son olarak Bitcoin’in hâlâ heyecan verici bir yatırım aracı olduğunu söyledi ve Bitcoin’e yatırım yapmanın sanki bir e-posta servisine yatırım yapmaya benzediğini belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner