Yükleniyor...

Coinbase, Öğrencilere Bitcoin Dağıtıyor

Dün sabah saatlerinde Coinbase kurucu ortaklarından Fred Ehrsam, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, okul e-posta adresleri ile Coinbase cüzdan servisine kayıt olan öğrencilerin, 10 dolar değerinde Bitcoin kazanacaklarını belirtti.

Dün sabah saatlerinde Coinbase kurucu ortaklarından Fred Ehrsam, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, okul e-posta adresleri ile Coinbase cüzdan servisine kayıt olan öğrencilerin, 10 dolar değerinde Bitcoin kazanacaklarını belirtti. Daha sonra ise bu teklifin sınırlı bir süre için geçerli olduğunu ve sadece belli okullar ile çalıştıklarını, okulların listesini tam olarak hazırlamadıklarını söyledi. Reddit sayfasında ise kullanıcılardan bazıları 10 dolarlık Bitcoin’in hesabına yattığını söylerken, bazıları ise bu işlemin gerçekleşmediğini söylüyor.

 

MIT’nin Bitcoin projesi ile birlikte üniversite öğrencileri arasında Bitcoin’in yaygınlaşması çalışmaları yapılırken, Coinbase’in bu çalışması da kayda değer gözüküyor. Bilmeyenler için basitçe anlatmamız gerekirse Coinbase, kullanıcıların internet üzerinden Bitcoin alıp-satabileceği bir servis. Aynı zamanda Coinbase, işletmelerinde Bitcoin ile ödeme kabul etmek isteyen kişilere de hizmet sunuyor.

Projenin tüm dünyadaki okulları kapsamasını isteyen Coinbase, Amerika’da yaptığı bu çalışma ile öğrenciler arasında Bitcoin’in yaygınlaşmasını ve öğrencilerin Bitcoin’e ilk adımlarını Coinbase ile atmalarını sağlıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner