Yükleniyor...

Çin’in Baskısı Üzerine BTC China, China Merchants Bank üzerindeki Renminbi Mevduatlarını Durdurdu

Caixin'de geçen habere göre, PBOC (People's Bank of China) çevrimiçi ödeme ve borsa şirketlerinde görüşmeler düzenledi ve bu şirketleri kriptopara kullanımına ilişkin bir kez daha uyardı.

Caixin’de geçen habere göre, PBOC (People’s Bank of China) çevrimiçi ödeme ve borsa şirketlerinde görüşmeler düzenledi ve bu şirketleri kriptopara kullanımına ilişkin bir kez daha uyardı. Çin’den gelen devamlı haberler gösteriyor ki, Çin hükümeti Çin para biriminin Bitcoin ve kriptopara işlemlerinde kullanılmasını istemiyor ve bunun için çalışmalar yapıyor.

Çin’in baskıları ile birlikte Bitcoin fiyatında gerçekleşen düşüşler, Bitcoin alım-satımı yapan tüm kullanıcıları da etkilemekte. Bunun farkında olan Çin’deki exchange siteleri, deniz aşırı ülkelerde de hesaplar açarak fonları bu ülkelere taşımayı düşünüyorlar. Bu sayede Çin’deki borsalar, Çin hükümetinin baskılarından kurtulmuş olacak. BTC China, fonlama yöntemini değiştirmek için son olarak Çin’de kurdukları Bitcoin ATM’sinde çözüm bulmuştu.

Aralık ayında yaşadığı tecrübe ile birlikte mevduatlara yeni düzenleme getiren BTC China, birlikte iş yaptığı China Merchants Bank üzerindeki Renminbi mevduatlarını durdurmak zorunda kaldı. PBOC, Çin’de Bitcoin’e tamamıyle bir sansür getirmiş durumda.

Cryptocoinsnews’te yer alan tercümeye göre BTC China, Çin’deki gelişmeler üzerine bir duyuru yayınladı:

“Çin Merkez Bankası’nın bu sabah yaptığı açıklamadan dolayı BTC China, kullanıcıların ve platformun güvenliği için Renminbi mevduatlarını durdurma kararı almıştır. Bir sonraki gelişmeler için resmî web sayfamızı ve Weibo hesabımızı takip edin. BTC China’ya verdiğiniz destekten dolayı teşekkür ederiz. #BitcoinAnnouncement”

Çin’deki gelişmeler ile ilgili haberlerimizi sürekli güncelliyor olacağız. 

Öne çıkarılan görsel, engadget.com’dan alınmıştır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner