Yükleniyor...

Bitcoin Kartı ile Harcama Yapılabiliyor

Hepimizin bildiği üzere Bitcoin ödemelerde kullanıcılara bir çok kolaylık sağlamakta, fakat Bitcoinlerimizi harcayabileceğimiz çok yer yok.

Hepimizin bildiği üzere Bitcoin ödemelerde kullanıcılara bir çok kolaylık sağlamakta, fakat Bitcoinlerimizi harcayabileceğimiz çok yer yok. En son geçen hafta içerisinde paylaştığımız coinmap haritasında da gördüğümüz üzere, Türkiye’de sadece bir kaç ilde Bitcoin ile ödeme kabul eden işletmeler bulunmakta.

Xapo ise Bitcoin ile ödeme yapılabilmesi için kolay bir çözüm üretti: Bitcoin Kartı. Xapo şirketi, içerisinde Bitcoinlerinizi koyabileceğiniz bir Bitcoin kartı ile alışverişlerinizde POS makineleri yardımıyla ödeme yapmanıza imkan veriyor. Bitcoin kartı, eğer içerisinde ödeme yapabilmek için yeterli miktarda Bitcoin varsa, ödeme işlemini onaylıyor ve bu şekilde ödeme yapmış oluyorsunuz.

Kart ile yapılan ödemelerde satıcının hesabına ise Bitstamp’ten exchange işlemi gerçekleştirilen coinler, yerel para birimi üzerinden yatırılmakta. Xapo kurucusunun Wences Casares CoinDesk’e yaptığı açıklamaya göre, MasterCard ile ödeme yapabildiğimiz tüm alışverişlerde bu Bitcoin kartlarını kullanabilmekteyiz.

Bitcoin kartları için iki versiyon mevcut: biri dijital kart, diğeri ise fizikî olarak bulundurabileceğimiz bankamatik kartı. Dijital kart ile Bitcoin’le ödeme kabul etmeyen alışveriş sitelerinde bile ödeme yapabilirken, tek seferlik 15 dolar ödeyerek edinebileceğiniz bankamatik kartını her alışverişinizde kullanabilmektesiniz.

Öne çıkarılan görsel ubergizmo’dan alınmıştır.

Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x