Yükleniyor...

Blockchain’deki Veriler BitSat Uydusu ile Yayınlanacak

Temelleri geçen yılda atılan ve şimdilerde tekrar gün yüzüne çıkan BitSat projesi, Jeff Garzik tarafından kurulan Dunvegan Space Systems ve diğer bir kuruluş Deep Space Industries Inc.

Temelleri geçen yılda atılan ve şimdilerde tekrar gün yüzüne çıkan BitSat projesi, Jeff Garzik tarafından kurulan Dunvegan Space Systems ve diğer bir kuruluş Deep Space Industries Inc. tarafından uygulamaya geçirilmeye çalışılacak.

BitSat uyduları, dünyanın yörüngesine gönderilerek Bitcoin ağına katkıda bulunacak ve olası tehlikelere karşı dünya yörüngesinde güvenli bir şekilde korunacak. Jeff Garzik, Blockchain’deki verilerin bir çok ortamdan sağlanabilmesinin çok önemli ve güvenli olduğunu düşündüğü için bu projeyi hayata geçirmek istediği söylüyor.

Proje sayesinde Bitcoin kullanıcıları Blockchain’deki verilere uydu ile bağlantıda olan bir alıcı aracılığıyla erişebilecek.

Jeff Garzik, CoinDesk’e yaptığı açıklamada projenin tam olarak hayata geçebilmesi için 2 milyon dolarlık bir bütçeye ihtiyacı olduklarını ve bu parayı türlü yöntemlerle toplamaya çalıştıklarını belirtti. Projeye yatırım bulmak amacı ile Google’da tartışma başlığı açıldı. Ek olarak Bitcoin ile yapılan bağışlar da projeyi desteklemek adına iyi bir çalışma olacaktır.

Şu ana kadar Bitcoin ile yapılan bağışlar 39 BTC’yi buldu.

Öne çıkarılan görsel, newsbtc’ten alınmıştır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner