Yükleniyor...

Dogecoin Sahipleri, McDonald’s’ı DOGE Kabul Etmeye Davet Etti

ABD'nin fast food devi McDonald's'ın resmi Twitter hesabı, meme kripto para birimi Dogecoin'i kabul etme talepleriyle dolup taştı.

doge

ABD’nin fast food devi McDonald’s’ın resmi Twitter hesabı, meme kripto para birimi Dogecoin’i kabul etme talepleriyle dolup taştı.

Bu, dev fast food zincirinin meme kripto para biriminin kurucusu Bill Markus’a, ağzında patates kızartması olan bir DOGE’la yanıt vermesinden sonra geldi. Bu tweet’ten sonra DOGE fanları, McDonald’s’a Dogecoin kabul etmesi yönünde taleplerini iletti. McDonald’s ise müşterilerinin ödeme deneyimini değerlendirmeye devam edeceklerini ifade ederek standart bir yanıt verdi.

Kasım ayında, McDonald’s, McRib’in 40. yıldönümünü kutlamak için ilk NFT koleksiyonunu piyasaya sürerek, NFT trenine atladı.

Temmuz 2018’de fast-food restoranları zinciri MacCoin’i tanıttı. 2017 kripto çılgınlığının zirvesinden sonra, çoğu kişi bunun şirketin kriptoya girişi olduğunu varsaydı ancak bu sadece blockchain ile ilgisi olmayan ücretsiz bir burger için sunulan kupondu.

McDonald’s, El Salvador’un Bitcoin’i resmi olarak kabul etmesinin ardından ülkede Bitcoin kabul etmeye başladı. Çok uluslu şirketler de dahil olmak üzere ülkede faaliyet gösteren tüm işletmelerin Bitcoin’i kabul etmesi gerekiyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner