Yükleniyor...

Elon Musk Interstellar Filminden Bir Meme Paylaştı Dogecoin Yükseldi

Elon Musk, kripto para birimi oynaklığı hakkında Interstellar filminden popüler bir meme paylaştı.

dogecoin

Elon Musk, kripto para birimi oynaklığı hakkında Interstellar filminden popüler bir meme paylaştı. Tesla CEO’sunun bu paylaşımının ardından Dogecoin yükseldi.

Elon Musk, Christopher Nolan’ın bilim kurgu filmi Interstellar’dan ilham alarak kripto para birimi meme’sini tweetlemesinden sonra, Dogecoin’in fiyatı, yaklaşık %2 artarak 0.167 dolarla gün içindeki en yüksek seviyesine ulaştı.

Musk’ın attığı meme tweette Interstellar filmindeki “zaman genişlemesi” örneği tasvir edilmiş. Filmde inilen gezegende geçen bir saatin dünyada yedi yıla eşit olduğu belirtilen bölüm, birkaç yıl sonra Facebook ve Reddit’te bir meme haline gelmişti.

Filmin konusunun merkezinde yer alan zaman genişlemesi kavramı, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin oynak olma eğilimi nedeniyle kripto para birimi topluluğu içinde bir şaka kaynağı haline geldi. Geçtiğimiz yıl DOGE, 2 aylık bir süreçte %20.000’e yakın bir yükseliş yaşayarak birçok kişiyi milyoner yaptı. Şimdi ise, tüm zamanların en yüksek seviyesinin %75 altında işlem görüyor.

image1

Kripto paraların değişken doğası nedeniyle kripto paraların düşüşe veya yükselişe geçmesiyle insanlarda sık sık duygu değişikliklerine yol açar.   

Dogecoin hakkında sık sık tweet atan Musk, bazı Tesla ürünlerinde DOGE ödemesini kabul ettiğini duyurarak DOGE’a olan ilgiyi yeniden alevlendirmişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner