Yükleniyor...

Dogecoin Yaratıcılarından Billy Markus, Bitcoin (BTC) ve DOGE’un Benzer Teknolojiye Sahip Olduğunu Söyledi

Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus, Twitter hesabından DOGE ve Bitcoin'in (BTC) ortak özelliklerine vurgu yaptı.

doge 2

Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus, Twitter hesabından DOGE ve Bitcoin’in (BTC) ortak özelliklerine vurgu yaptı.

Her iki kripto para da proof-of-work konsensüs algoritmasında dayanıyor. Dogecoin, bir internet meme’inden esinlenerek 2013 yılında Litecoin üzerinden çatallanmıştır. Bir parodi kripto olarak başlayan Dogecoin serüveni, hiç umulmayacak kadar ilerlemiştir..

21 milyon arza sahip Bitcoin’in aksine Dogecoin arzında herhangi bir sınırlama söz konusu değildir. İlk etapta 100 milyar tokenlık bir sınır bulunsa da bu sayıya 2015 yılında rahatça ulaşıldı. O yıldan itibaren dolaşımdaki arza her yıl 5 milyar token eklentisi yapılıyor.

Şu anda dolaşımda 132.670.764.300 DOGE bulunuyor.

Şu anda geleneksel finansın önemli isimleri arasında yer alan Mike Novogrtz, Anthony Scaramucci ve Robert Kiyosaki gibi Wall Street yatırımcıları, Bitcoin’in dijital bir altın olduğunu ifade ederken, Dogecoin’in bir şakadan ibaret olduğunu dile getiriyor.

Ancak Dogecoin’e baktığımızda bir Elon Musk gerçeğiyle karşı karşıya kalıyoruz. Ünlü milyarder, attığı tweet’ler ile varlığın değerinin defalarca kez artmasına neden oldu. Musk, bir meme token olmasına karşın Dogecoin’in ödemelerde Bitcoin’den daha ideal olduğunu düşünüyor.

Elon Musk’ın şirketi Tesla, nasıl ilerlediğini görmek için bazı ürünlerde Dogecoin ödemelerine de izin vermeye başladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner