Yükleniyor...

NFT İşlem Hacmi, Ocak Ayında Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

NFT işlem hacmi Ocak ayında, 6.

aylik nft islem hacmi ocak tum zamanlarin en yuksek seviyesine ulasti

NFT işlem hacmi Ocak ayında, 6.13 milyar dolar ile rekor seviyeye ulaştı. Ocak ayındaki hacim Aralık ayına kıyasla %129 arttı.

The Block Data Dashboard tarafından sağlanan verilere göre, kripto piyasası belirsizliğini korurken, NFT piyasası hız kazanmaya devam etti. NFT işlem hacmi Ocak ayında, 6.13 milyar doları aşarak yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesi belirledi. Bu rakamda piyasadaki düşüşün yanı sıra, ses getiren yeni NFT pazar yeri LooksRare de rol oynadı. Lider NFT pazar yeri OpenSea, 3.83 milyar dolar ile hacmin yarısından fazlasını yaratırken; LooksRare 2.04 milyar dolar, Magic Garden ise 295 milyon dolar hacim yarattı.

aylik nft islem hacmi ocak tum zamanlarin en yuksek seviyesine ulasti
Kaynak: The Block

LooksRare, kullanıcıların platformda NFT alıp satarken LOOKS tokenı alması ve bunları platformda stake ederek para kazanmasını sağlaması gibi avantajlarıyla büyük bir sükse yaratmıştı. Ancak wash trading iddiaları, platformun başarısına gölge düşürdü. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner