Yükleniyor...

Dogecoin Yükselişte! 1 Kasım 2022

Dogecoin önderliğinde bugün bir çok memecoin yükselişe geçti, DOGE ise CoinGecko verilerine göre son 24 saatte yaklaşık yüzde 25'lik bir yükseliş kaydetti.

DOGEnin Piyasa Degeri 8 Milyari Gecti

Dogecoin önderliğinde bugün bir çok memecoin yükselişe geçti, DOGE ise CoinGecko verilerine göre son 24 saatte yaklaşık yüzde 25’lik bir yükseliş kaydetti.

DOGE son 24 saat içinde CoinGecko verilerine göre yaklaşık yüzde 25 yükseliş kaydetti. Bu yükselişle beraber DOGE en çok yükselenler listesinde kendine yer edindi. Peki DOGE neden yükseliyor? DOGE’deki yükselişin sebebi ne? Gelin bu yazımızda beraber bulmaya çalışalım.

DOGE Neden Yükseliyor?

Piyasanın geri kalanı son 24 saatte içerisinde fiyat düzeltmesi olmadan yükselen önde gelen memecoin Dogecoin (DOGE) de önemli ölçüde ralli yaptı. Elon Musk’ın sosyal medya devi Twitter’ı satın almasının tamamlanmasının ardından topluluk bunu Dogecoin grafiğine yansıttı. Elon Musk’ın sevdiği token’ın fiyatı o zamandan beri yükselişte.

dogeusdt
DOGE’nin günlük grafiği

DOGE’nin grafiğine baktığımız zaman önceki analizimizde söylediğimiz gibi Ağustos ayından sonra gelen en yüklü alımlar geçtiğimiz hafta yaşandı. DOGE’deki yüksek hacimli alımlar ve balina hareketleri fiyata yansıyarak en popüler memecoin’in 0.10 doları geçmesinde rol oynadı. Dogecoin grafiğinde RSI şu anda 80-100 bandında aşırı alım seviyesinde. Önceki analizimizde belirttiğimiz gibi göstergeler bir düzeltmeye işaret ederken şu anda da durum pek farklı değil bu yüzden dikkatli olmakta fayda var.

DOGE’nin yanı sıra bugün memecoin’lerde yükselişten bahsetmek mümkün. FLOKI yüzde 81, ELON yüzde 84 ve KISHU da yüzde 79 yükselmiş durumdalar.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner