Yükleniyor...

Ekim 2022 En Çok Yükselen Kripto Para Birimleri

CoinGecko verilerine göre Top 100 içerisinde yer alan ve Ekim ayında en çok yükseliş gösteren kripto birimleri hangileri oldu?

Ekim 2022 En Cok Yukselen Kripto Para Birimleri 1

CoinGecko verilerine göre Top 100 içerisinde yer alan ve Ekim ayında en çok yükseliş gösteren kripto birimleri hangileri oldu?

Ekim ayının en önemli konularının başında Tesla CEO’su Elon Musk’ın Twitter’ı satın alması, Aptos Mainnet ve BNB Chain hack olayları var. Gündemde yer edinen konular piyasayı nasıl etkiledi?

2022 yılının ikinci çeyreğinin sonuna kıyasla yüzde 4’lük bir artış gösteren küresel kripto piyasa değeri, üçüncü çeyreğin sonunda yaklaşık 934.85 milyar dolardı.

Ekim Ayında Top 100 İçerisinde En Çok Yükselen Kripto Para Birimleri

1- Dogecoin (DOGE)

dogecoin ekim fiyat grafigi

Ekim ayına 0,060640 dolarla başlayan DOGE, Elon Musk’ın Twitter’ı satın alması ve Dogecoin ilgili paylaşım yapmasının ardından yüzde 146’lık bir büyüme gösterdi ve 0,146274 dolara yükseldi. Güncel piyasa hacmi ise 8 milyar dolar.

2- Tokenize Exchange (TKX)

tkx ekim fiyat grafigi

260 milyon doların üzerinde piyasa hacmine sahip olan TKX’in fiyatı Ekim ayına 9,15 dolarla başlamıştı. TKX, yüzde 103,3 büyüme gösterdi ve şu an fiyatı 18,74 dolar.

3- Huobi (HT)

huobi ekim fiyat grafigi

Huobi‘nin yerel token’ının (HT) yükselişi, taze sermaye artırımı ve firmanın kurucusu tarafından yapılan bir satıştan sonra yeni bir strateji ilerleteceği küresel danışma kurulunu açıkladıktan sonra başladı. Ekim ayına 4,36 dolarla başlayan token, yüzde 97,6 artış gösterdi ve 8,60 dolara yükseldi.

4- Frax Share (FXS)

frax share ekim fiyat grafigi

Fiyatı ay başlarında 4,30 dolar seviyesinde olan FXS’in ay boyunca gösterdiği aylık büyüme performansı yüzde 58 oldu. Güncel fiyatı 6,81 dolar olan kripto paranın piyasa hacmi 5 milyon doların üzerinde.

5- Evmos (EVMOS)

evmos ekim fiyat grafigi

Ağ hakkındaki yeni iş birlikleri ve güncellemelerle yükselişen geçen EVMOS, Ekim ayında yüzde 46,7 arttı. Ekim 1,55 dolarla başlayan EVMOS, ayın sonlarına doğru 2,40 dolara kadar çıkan bir yükseliş yakaladı fakat bugün 2,06 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner