Yükleniyor...

Dogecoin’de (DOGE) Yükseliş Devam Etmedi

Dünya'nın en garip kripto paraları arasında yer alan Dogecoin (DOGE), Elon Musk'ın ateşlemesi ile yükselişe geçti ve bugün, gün içerisinde ise %3.

dogecoin yukselis devam etmedi

Dünya’nın en garip kripto paraları arasında yer alan Dogecoin (DOGE), Elon Musk’ın ateşlemesi ile yükselişe geçti ve bugün, gün içerisinde ise %3.69 değer kaybı yaşayarak, 0.0034 dolar seviyesine geriledi.

Aslında şaka maksadı ile oluşturulan ve komik görünümü ile bilinen Shiba Inu köpeğine atıfta bulunan kripto paranın fiyatı, Elon Musk’ın Twitter üzerinden yaptığı açıklama sonrasında yükselişe geçerek 0.003738 dolar seviyesine kadar yükseldi. Ancak yaşanan bu ani artış devam etmedi ve Dogecoin’in fiyatı sadece on dakika içerisinde %3.5 düşüş yaşadı.

Dogecoin’de yaşanan düşüşe rağmen Elon Musk’ın başlattığı yükseliş fitili halen yanmaya devam ediyor. Dogecoin’in fiyatı, Musk’ın Cuma günü yaptığı açıklamadan sonra %12 civarında yükseldi ve piyasa değeri de 46 milyon dolar artış gösterdi.

Daha önceleri de benzer şekilde Dogecoin’in yükselişini tetikleyen ünlü CEO, kendisini Dogecoin CEO’su olarak tanımlamış ve takipçilerine en sevdiği kripto paranın DOGE olduğunu belirtmişti.

Dogecoin’in tek bir günde yaşadığı en büyük yükseliş ise, Dogecoin’e yatırım yapılması gerektiğini belirten bir TikTok videosunun viral olması ile %96 oranında artış ile gerçekleşmişti.

Ancak bu yükseliş de çok uzun sürmemişti ve fiyatı tekrardan düşüşe geçmişti. Bakalım Elon Musk tarafından ateşlenen bu meşale daha ne kadar yanmaya devam edecek?

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner