Yükleniyor...

Dogecoin’in (DOGE) %13’ün Üzerinde Yükseliş Yaşamasının 3 Nedeni

En popüler meme kripto para birimi Dogecoin (DOGE) %13 oranında bir yükseliş yaşadı.

dogecoin yuzde 13 yukseldi

En popüler meme kripto para birimi Dogecoin (DOGE) %13 oranında bir yükseliş yaşadı. Bunun olası nedenleri ise haberimizin detaylarında.

Tesla CEO’su Elon Musk’ın en sevdiği meme kripto para birimi Dogecoin, CoinMarketCap tarafından sağlanan verilere göre son 24 saatte yüzde 13’ün üzerinde bir artış gösterdi. Bir düşüş döneminden sonra DOGE’nin bu büyümesinin arkasında muhtemelen birkaç neden var. 

Elon Musk’ın Son “Matrix” Tweet’i

Tesla CEO’su Musk, önceki gün Dogecoin’den bahseden başka bir meme yayınladı. Milyarder, Neo’nun Shiba Inu başlı Morpheus’a Dogecoin ile “çok para” kazanıp kazanamayacağını sorduğunu gösteren Matrix temalı bir meme paylaştı. Bununla beraber Musk, popüler meme kripto para biriminin aslında para olduğunu söyleyerek, ikonik Keanu Reeves karakterini fiat kazançlarına odaklanmamaya çağırdı. Meme’lerin ve Dogecoin’in hayranı olan Elon Musk, ikonik “Matrix” filmine ilk kez atıfta bulundu. 

Bitcoin’in 40.000 Dolara Yaklaşması

Bugün erken saatlerde, piyasa değeri açısından en büyük kripto para birimi Bitcoin büyük bir toparlanma gerçekleştirdi. Bitcoin, Bitstamp borsasında 39.000 dolar seviyesinin üzerine çıktı: 39.850 dolar. BTC, Haziran ayından bu yana görülen en yüksek seviyeye geldi. 

Bitcoin bunu yakın gelecekte Bitcoin’le birlikte birkaç üst düzey kripto para kabul etmeye hazırlandığı iddia edilen Amazon sayesinde başardı.

Ayrıca, geçen hafta Çarşamba günü B-Word Zoom konferansı sırasında Jack Dorsey ve Cathie Wood ile Bitcoin hakkında konuşan Musk’a göre Tesla, Musk ve SpaceX Bitcoin varlıklarını sıkıca tutuyor.

Amazon Söylentileri

İddialara göre kripto paraları kabul etmeye hazırlanan e-ticaret devi Amazon, kripto para topluluğu üzerinde büyük bir etki yarattı. Bitcoin ödemelerini entegre ettikten sonra şirket, ödeme seçeneklerine Ethereum, Cardano ve Bitcoin Cash’i eklemeyi planlıyor. Geçen hafta, Amazon’un blok zinciri ve kripto para birimleri konusunda bir uzman aradığını da bildirmiştik.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner