Yükleniyor...

Dogecoin’in Piyasa Değeri 40 Milyar Doları Aştı! DOGE, Polkadot’u (DOT) da Geride Bıraktı

Şaka olarak başlatılan kripto para birimi Dogecoin (DOGE) son birkaç aydır Tesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk'ın da etkisiyle daha sık konuluşmaya başlanmıştı.

dogecoin

Şaka olarak başlatılan kripto para birimi Dogecoin (DOGE) son birkaç aydır Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın da etkisiyle daha sık konuluşmaya başlanmıştı. Kripto para birimi şu anda ciddi bir ralli başlattı ve ATH üstüne ATH belirliyor.

Dogecoin, hızlı yükselişiyle beraber birçok kripto para birimini de piyasa değeri bakımından geride bırakmaya devam ediyor. DOGE, yazının yazıldığı sırada Coingecko verilerine göre 40 milyar doları aşan bir değere sahipti. DOGE, aynı zamanda ilk 10 içerisinde sırasıyla Litecoin (LTC), Uniswap (UNI) ve son olarak Polkadot’u (DOT) geride bırakarak 7. sıraya yükselmeyi başardı.

Dogecoin’in değeri son 24 saatte iki katından fazla arttı. DOGE şu anda 2021’de %5.000’den fazla artışla neredeyse 0,33 ABD Doları değerinde. Kripto para birimi son 1 ayda %446.1 oranında artış kaydetmeyi başardı.

Bitcoin’e (BTC) karşılık olarak icat edilen sözde “şaka” kripto para birimi Dogecoin (DOGE), son 24 saatte ise % 145’in üzerinde artış gösterdi ve şu anda 40 milyar doları aşan bir piyasa değerine sahip.

Dogecoin’in aksine, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının kripto parayla ilgili yeni yönetmeliği açıklamasının ardından Bitcoin aynı dönemde yaklaşık %2 düşüşle 60.712 dolara geriledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner